8 bežných príkladov, keď je čaj škodlivý a nie užitočný

Čo by mohlo byť lepšie ako šálka silného aromatického čaju? Taký obľúbený nápoj mnohým ľuďom je schopný nielen odľahčiť náladu, zahriať ich v chladných večeroch, ale má aj veľké výhody! Ale nie vždy!

Výhody čajových lístkov

Čaj je bohatý na vitamíny skupiny „B“, „C“, „K“ a „P“. Je tiež nasýtený flavonoidmi, tanínmi, polyfenolmi a rôznymi prospešnými kyselinami, proteínmi a kofeínom. Okrem toho, obvyklé pre mnoho ľudí piť – čaj – obsahuje potrebné množstvo užitočných kovov každý deň pre telo: sodík, draslík, mangán, fluór, meď a ďalšie. Je pozoruhodné: čaj má množstvo vlastností, medzi ktorými je diuretikum, sťahujúci, povzbudzujúci a vazodilatátor.

Existujú prípady a spotrebiteľské návyky, keď je čaj škodlivý, nie dobrý. Zvážte ich spolu.

Kedy čaj nie je priateľom, ale nepriateľom

1. Keď ho pijete nalačno

Mnohí ľudia radšej piť šálku sladkého čaju namiesto raňajok. A robia to márne! Čaj má schopnosť potláčať sekréciu žalúdka vo forme štiav a žlče. Šálka ​​čaju na prázdny žalúdok vedie k tomu, že chuť do jedla úplne zmizne, čo znamená, že denná strava je rozbitá. Následne sa častým javom môže stať pocit pocitu hladu, ktorý je nezvyčajný. Samozrejme, že po ruke nemusia byť užitočné potraviny a budete musieť jesť sladkosti, rýchle občerstvenie a napríklad čipy. Takéto gastronomické návyky skôr alebo neskôr spôsobia žalúdočné problémy, z ktorých najmenej bude gastritída. Veľkou alternatívou k čaju ráno na prázdny žalúdok bude pohár teplej vody. Raňajky je lepšie vziať so sebou.

2. Keď je príliš silný

Niektorí ignorujú odporúčania výrobcov čaju na požadovanú dávku čajových lístkov na šálku. A tiež – márne! Zvýšenie množstva suchých čajových lístkov pri zachovaní objemu vody, môžete získať škodlivé riešenie. Kto bude nasýtený kofeínom, diuretikami a dokonca aj prvkami, ktoré spôsobujú zápchu! V dôsledku toho – žiadny spánok, ísť na záchod, rovnako ako roztrasené zdravie.

3. Keď je čaj príliš horúci

Samozrejme, je to horúci čaj, ktorý je len klasikou každého večerného rozhovoru. Ale nie vždy stojí za to piť, páliť sliznice úst a hrdla. Faktom je, že tkanivá poškodené vriacou vodou sú náchylnejšie na rôzne druhy infekcií a baktérií. Medzi nepríjemné následky pravidelnej konzumácie horúceho čaju patrí nielen prechladnutie, ale aj pravdepodobnosť nových porastov. Buďte opatrní!

4. Keď sa varí príliš dlho

Bolo by správnejšie hovoriť o čase skladovania vo varenej forme. Ak sa čerstvo uvarený čaj nespotrebuje v prvej polhodine, získa extra silu. Už sme o tom hovorili – v tomto prípade budú škodlivé látky prevážiť nad užitočnými a prospešné, v podstate, nápoje sa zmenia na deštruktívnu tekutinu.

5. Keď pijete čaj pred jedlom

V jednom z predchádzajúcich odsekov sme už zvažovali škodlivý účinok čaju na vylučovanie žlče a žalúdočnej šťavy. Okrem toho, látka nazývaná tanín, obsiahnutá v čaji, sa môže stať prekážkou pre normálnu absorpciu proteínu. Z tohto dôvodu nie je čaj pred jedlom najlepším riešením! A ak ju naozaj chcete piť počas dňa, je lepšie to urobiť najneskôr pol hodiny pred ďalším jedlom.

6. Keď ho pijete po jedle

S vytriedeným tanínom. Konzumované bielkovinové jedlo bude slabo absorbované organizmom alebo sa vôbec neabsorbuje, ak je napojené čajom. Sladký čaj môže byť obzvlášť škodlivý: po príjme kalórií s jedlom, telo nie je pripravené vziať časť glukózy. Ak naozaj chcete sladkosti alebo cukor do čaju, je lepšie ho piť 1-2 hodiny po jedle.

7. Keď sa varí čaj večer

Dlhé státie v konvici, ho premení sa na horký, príliš silný a bez chuti. Ktorý nemá všetky užitočné vlastnosti! A nie je to len o varení: ak sa z nejakého dôvodu rozhodnete nechať nevypitý večerný čaj na ráno, to nie je veľmi dobré. Počas tejto doby bude mať čas začať aktívne patogény, ktoré sú nebezpečné pre zdravie.

8. S čím ho piť

Čaj je koncentrácia biologicky aktívnych látok. Mnohé z nich sa nemôžu používať s liekmi kvôli ich úplnej nekompatibilite! Pozoruhodný príklad: tanín a papaverín, aminofylín v agregáte môže nepriaznivo ovplyvniť činnosť srdca. V niektorých prípadoch sa tablety, umyť čajom, aj keď neškodia zdraviu, ale určite stratia svoju účinnosť. Napríklad antikoncepčné pilulky alebo sedatíva budú absolútne zbytočné, ak s nimi pijete čaj. A naopak, čaj je schopný zvýšiť účinok liekov, ktoré zvyšujú tón a zvyšujú psychické a fyzické schopnosti. A je to aj nepriaznivé pre telo!

Aby sa čaj stal naozaj užitočným, mali by ste sa obrátiť na tradície obyvateľov Východu. Pre nich je pitie čaju celý obrad, súbor akcií vykonávaných v určitom poradí. Tento prístup k konzumácii čaju z neho robí čo najužitočnejším, čo dáva zdravie, silu a radosť! A ak nie je čas na orientálne čajové obrady, potom je čas, aby sa z čaju nestala žiadna škodlivá kvapalina. Užite si čaj a dobré zdravie!

ZDROJ:headinsider.net

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>