7 známok, že konzumujete príliš veľa cukru. Telo vysiela varovné signály

Ako sa hovorí, cukor je biela smrť. Skutočne sa považuje za jednu z najnebezpečnejších látok. Akonáhle je jeho hladina v krvi príliš vysoká, môže spôsobiť cukrovku a iné vážne zdravotné problémy: kardiovaskulárne choroby, zhoršené funkcie obličiek a dokonca aj mozgovú príhodu.

Bez ohľadu na to, či máte cukrovku alebo nie, vždy by ste mali sledovať príjem cukru. Telo vždy vysiela signály, keď sú nejaké nezrovnalosti. Existuje 7 skutočných príznakov, že jete príliš veľa cukru. O nich povieme práve teraz .

Spotreba cukru

Konštantný pocit hladu

Ak budete jesť veľa potravín, ktoré obsahujú vysoké množstvo cukru , hladina glukózy v krvi výrazne stúpa. To vedie k tomu, že nepreniká do buniek. Výsledkom je, že telo nedostáva potrebnú energiu a žiada jesť. A to môže viesť nielen k cukrovke, ale aj k obezite.

Konštantná únava

Tu je tá istá situácia ako pocit hladu. Pri vysokej hladine cukru v krvi sa telo nestane schopné správne uchovávať a spracúvať glukózu. V dôsledku toho sa cítite nielen hladní, ale aj unavení.

Časté močenie

Ľadviny normálne nespracúvajú tekutinu, ak je hladina cukru v krvi vysoká. Z tohto dôvodu telo rozpúšťa krv s intracelulárnou tekutinou, čo zase vedie k častému močeniu.

Infekčné choroby

Vysoká hladina cukru vytvára priaznivé prostredie pre reprodukciu kvasiniek a baktérií. Infekcie močového traktu sa môžu vyskytnúť u mužov i u žien. Ale u žien sú častejšie, ak je hladina cukru vysoká.

 

Sucho v ústach

Silná smäd a sucho v ústach sú isté známky toho, že konzumujete príliš veľa cukru, pretože vedie k dehydratácii. Samozrejme, musíte obnoviť vodnú bilanciu, ale vybrať si pre tieto nápoje bez cukru. V ideálnom prípade – voda bez plynu. Samozrejme, tento bod sa nevzťahuje na horúce leto, keď telo požiada o veľa viac tekutín.

Suchosť kože

Suchosť a svrbenie pokožky sú ďalšími príznakmi nadmerného konzumovania cukru. Mimochodom, kožný peeling sa môže vyskytnúť na pozadí všetkých uvedených v predchádzajúcich odsekoch. Takže ak si všimnete jeden zo signálov a tiež pokožka vás začala svrbieť, je lepšie vykonať testy na zistenie hladiny cukru.

Problémy s koncentráciou

Ako sme už povedali, zvýšená hladina cukru zasahuje do penetrácie glukózy, najmä do buniek mozgu. Preto človek s ťažkosťami robí rýchle rozhodnutia a vo všeobecnosti si dlho myslí.

Ovládajte sa pri používaní potravín, ktoré obsahujú veľa cukru. Takže sa ušetríte od mnohých ochorení a problémov s nadváhou. A ak trpíte opuchom, je tiež potrebné minimalizovať množstvo soli vo vašej strave.

Naučte sa počúvať svoje telo a zdieľajte užitočné informácie so svojimi priateľmi v sociálnych sieťach!

ZDROJ:TAKPROSTO

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>