7 zázračných liekov, ktoré vám pomôžu eliminovať viditeľné nedostatky pokožky a hlavne pigmentácie

Leto nás fascinuje a vyzýva! A my sa ponáhľame do tohto kvitnúceho a žiarivého sveta, klesajúc nadmerný oblečením. Ale potom niektorí z nás si náhle všimnú, pigmentové škvrny na koži … A zrazu príde oslava a krásne otvorené šaty ležiace na posteli, to už nie sú príjemné pre vás.

Ako je známe, melanocyty sú bunky našej kože, ktoré produkujú pigmentový melanín. Ale niekedy sa z rôznych dôvodov (hormonálne zlyhanie, stres atď.) Stáva, že melanocyty v niektorých častiach pokožky vytvárajú prebytočný melanín. Takže na tvári a tele sú tmavé škvrny.

Neexistuje však dôvod na zlú náladu. Po prvé, ste všetci rovnakí rozkošný a po druhé vám ponúkame 7 liekov, ktoré vám pomôžu eliminovať viditeľné nedostatky pokožky.

1. Citrónová šťava

Rozpustite citrónovú šťavu vodou v pomere 1:10 a výsledný roztok utrite 2 x denne pigmentovými škvrnami.

2. Čerstvo stlačená uhorka

Obrúste uhorku na plastovom strúhadle a na pigmentované plochy pokožky nasypte kašu 15 minút trikrát denne.

3. Banánová voda

Jemne nakrájajte kožu veľkého banánu a naliať 250 ml vriacej vody, trvať na úplnom ochladení. Potom nalejte do ľadových foriem a vložte do mrazničky. S týmito kockami otrite tvár a iné problémové oblasti po prebudení a pred spaním.

4. Kyslé mlieko, jogurt alebo kyslé mlieko

Použite ľubovoľný z týchto produktov na tvár a nechajte ho 15 minút. Potom očistite tvár tampónom ponoreným do citrónovej vody.

5. Sladká paprika

Nameľte papriku a naneste na tvár kašu. Po 30 minútach očistite a natrite tvár výživným krémom. Takáto maska ​​vás ušetrí z vekových škvŕn a nasýti pokožku vitamínom C.

6. Maska kvasiniek

Zmiešajte 15-20 g kvasníc s 1,5 lyžičkami čerstvej citrónovej šťavy. Naneste na 20 minút a opláchnite teplou vodou. Po maske naneste hydratačný krém.

7. Infúzia petržlenu

Jemne nakrájanú petržlenovú vňať, nalejte vriacu vodu a nechajte ju dobre variť. Nechajte vychladnúť a pokúsiť sa utrieť svoju tvár častejšie.

Stojí za zváženie, že všetky tieto masky sa najlepšie vykonávajú večer, pretože po použití jedného z týchto prostriedkov by ste nemali dlho zostať na slnku. A vo všeobecnosti, aby sa pigmentácia nezvyšovala, snažte sa vyhnúť sa nadmernému opaľovaniu. A chráňte najproblematickejšie oblasti: noste čelenky, svetlé plášte na pleciach atď. Počas najhorších hodín.

ZDROJ:myformat.club

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>