7 vedecky dokázaných dôvodov, prečo by ste mali svoje pyžamo vyhodiť a spať nahý!

Vzhľadom k tomu, čo si pamätám, vždy som mal rád spať nahý . Nie je na tom nič divné. Spánok – to je sloboda, ste oslobodení od kolobehu života, vaša myseľ a telo odpočíva. Prečo spať v pyžame, vytvára zbytočné obmedzenia tela? Tak som si to myslel. Veda bola schopná preukázať, prečo spať nahý – najužitočnejší.

Prečo potrebujeme spať nahý

  • Keď zaspíte, vaša telesná teplota klesá. Je nevyhnutné pre zdravý spánok, spať v pohode – silná vratná sila.
  • Spať bez oblečenia je veľmi užitočné pre zdravie ženských reprodukčných orgánov. Ženy, ktoré často spia bez spodného prádla. To zabraňuje rastu baktérií a plesní.
  • Spať nahý zvýšite svoje sebavedomie a sexualitu na novú úroveň. Páry, ktorí spia spolu nahý, majú  aktívny sexuálny život , a to je logické.
  • Spánok bez odevu znižuje množstvo hormónu kortizolu v krvi. To je stresový hormón, ktorý podporuje akumuláciu tuku v oblasti brucha. Spať bez oblečenia, vás zbaví prebytočných centimetrov v páse. Problém je v tom, že spať nahý znižuje počet nočných prebudení, počas ktorého dochádza k prudkému uvoľneniu kortizolu v krvi.
  • Výberom spania bez oblečenia, dostanete ďalšiu dávku hormónu oxytocínu. To znižuje hladinu stresového hormónu, preventívne proti rakovine, spomaľuje zápalové procesy v tele. Kvôli oxytocínu budete pokojnejší, nebudete musieť naháňať depresie.
  • Druhý deň ráno sa budete cítiť oveľa čistejší. Ak spíte bez oblečenia o nočnom potení nemôže byť reč. Môžete sa jednoducho umyť v dopoludňajších hodinách, účinok večer po sprche čistoty zostanú až do rána.
  • Nie je nič jednoduchšie, než robiť toto! Prečo rozmýšľať či spať v pyžame alebo bez neho. Úspora času a úsilia, vyhoďte svoje pyžamo.

Spať nahý – tak prirodzené! Budete lepšie spať, keď oblečenie vám nebude prekážať. Pokúste sa snívať bez obmedzenia.

 

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>