7 príčin bolesti chrbta u žien, ktoré by nemali byť nikdy ignorované

Trpíte bolesťami chrbta a chcete vedieť ich príčiny? Tu je 7 bežných príčin bolesti chrbta u žien. Takéto poruchy sa vyskytujú nielen kvôli problémom s chrbticou alebo svalmi, ale aj bolesti môžu vyplývať z problémov s vnútornými orgánmi, napríklad s maternicou, obličkami alebo vaječníkmi.

1.  Kokcidín

Znamená bolesť v kaudálnej oblasti. Je to veľmi nepríjemné ochorenie, pretože všetko, čo spôsobuje tlak na kostrč, spôsobuje nám bolesť. Takže je ťažké sedieť alebo cestovať autom. U žien sa táto bolesť vyskytuje päťkrát častejšie ako u mužov.

Najťažšie je určiť príčinu tejto bolesti av mnohých prípadoch presná príčina nie je známa. K tomu však často dochádza v dôsledku nehôd, napríklad pádu na bicykli. Táto bolesť je často hlásená po pôrode. V prípade tejto bolesti vyhľadajte lekársku pomoc a vykonajte príslušné vyšetrenia. Neodporúčajú sa žiadne domáce ošetrenia.

2. Nádor maternice

Niektoré typy fibroidov môžu komprimovať okolité nervy a spôsobiť tak pocit bolesti chrbta. V tomto prípade sú potrebné aj testy.

3. Kýla chrbtice

Na jeho stanovenie sú potrebné testy. S vekom sa vonkajšia vrstva disku stáva tenšia, čo môže spôsobiť, že sa želatínová hmota v strede disku vypukne. Zasunutý disk môže stlačiť nervy, čo vedie k bolesti a znecitliveniu chrbta a bokov.

4. Nádor vaječníkov

Tak ako pri myóme maternice, aj nádory vaječníkov môžu rásť dostatočne veľké na stlačenie nervov. Niekedy môže byť bolesť v dolnej časti chrbta náhla a veľmi silná.

5. Obličkové kamene

Obličkové kamene sa pohybujú do močového mechúra. Keď cestujú močovodom, môžeme mať silnú bolesť, ktorú môžeme identifikovať ako bolesť chrbta.

6.  Endometrióza

Inak adenómy maternice. Toto je nesprávne umiestnenie prvkov endometria. Tento stav môže spôsobiť nepravidelné obdobia, silné menštruačné kŕče a dokonca aj bolesti chrbta.

7. Osteoporóza

Hormonálne zmeny spojené s menopauzou znižujú hustotu kostí. Osteoporóza často postihuje chrbticu a spôsobuje bolesť v jej spodnej časti.

ZDROJ:jensprav.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>