7 populárnych kozmetických výrobkov, ktoré úplne zbytočne používate a zbytočne za ne vyhadzujete peniaze

Používate denný krém, tvárový peeling alebo toner na dennej báze? Ak áno, ste si istí, že vaša pokožka naozaj potrebuje všetky tieto výrobky? Ukázalo sa, že každý rok utrácame veľa peňazí na zbytočné prostriedky na krásu, ktoré nedokáže minimalizovať naše póry, bacuľaté tváre alebo opraviť tie malé vrásky okolo očí. Teraz vám povieme, aké kozmetické výrobky naozaj nepotrebujete, pretože sú buď úplne zbytočné, alebo sa dajú ľahko nahradiť niečím iným.

Tvárové masky

Tvárové masky sú klasickým príkladom kozmetického produktu „dobrý pocit“, ktorý je absolútne zbytočný. V skutočnosti, ak máte pocit, že je potrebné používať tvárovú masku týždenne, je tu pravdepodobne niečo v poriadku s vašou každodennou rutinou 

Čo používať namiesto toho: Ak je vaša pokožka skvelá po jogurtovej alebo enzýmovej maske, je to pravdepodobne kvôli kyselinám, ktoré odstraňujú odumreté bunky a uľahčujú prenikaniu vlhkosti do vašej pokožky. V tomto prípade skúste zmeniť krém na tvár. Ak sa vaša mastná pleť cíti oveľa lepšie po použití hlinenej masky, skúste zahrnúť produkt kyseliny salicylovej do vašej starostlivosti o pleť.

Odstraňovač líčidiel

Dnes existujú tony inovatívnych čistiacich prostriedkov, ktoré môžu odstrániť váš make-up a vyčistiť pokožku v rovnakom čase. To je dôvod, prečo sa odstraňovače make-upu ako samostatný produkt krásy stali dosť zastarané a zbytočné.

Čo použiť namiesto toho : micelárna voda, čistiace prostriedky, utierky na odstraňovanie make-upu a kokosový olej. Vyberte si všetko, čo chcete, aby vaša starostlivosť o pleť bola jednoduchšia.null

Očný krém

Očný krém je zvyčajne označený pre „citlivú oblasť okolo očí“. Ale nemyslíte si, že to znie trochu mimo? V skutočnosti väčšina očných krémov robí veľmi málo, než zvlhčujú povrch vašej pokožky, pretože cez ňu nemôžu prejsť dostatočne hlboko. Takže aj keď sú viditeľné výsledky po použití očného krému, je to len na krátku dobu.

Čo používať namiesto toho: Koža okolo očí je tenká a citlivá na UV žiarenie, takže by ste mali túto oblasť hydratovať a pravidelne nosiť opaľovací krém.

Exfoliačný peeling

Keď odlupujete kožu, možno si myslíte, že sa o ňu staráte, ale v skutočnosti ju poškodzujete. Odlupujúce sa peelingy odstraňujú vonkajšiu vrstvu pokožky a odstraňujú bariéru, ktorá ju chráni pred prostredím. Samozrejme, vaša pokožka sa cíti bez oleja, ale tento výsledok je dočasný. Po čistení začnú vaše olejové žľazy produkovať ešte viac oleja, čo vedie k nerovnováhe v koži.

Čo používať namiesto toho: Namiesto toho použite jemné odličovacie prostriedky ráno aj večer, ktorý naozaj funguje pre váš typ pleti.

Stretch krém

Stria je typ jazvy, ktorá sa vyvíja z vnútra tela. Takže nanešťastie nie je nič, čo by ste mohli urobiť kozmetickou na jeho odstránenie. Pravidlom je, že drahé voľne predajné výrobky, ktoré sľubujú „zmiernenie“ vzhľadu strií, ich robia lepšie vyzerajúcimi hydratáciou pokožky.

Čo používať namiesto toho : Kakaové maslo, vazelína, alebo akýkoľvek lacný hydratačný prípravok vám ušetrí peniaze a urobí rovnakú prácu na vašej koži.

Toner

Toner nie je v skutočnosti k ničomu, pretože  jeho hlavnou úlohou je vyrovnať hodnoty pH vašej pokožky. Ak však dôkladne umývate a zvlhčujete svoju tvár a nepoužívate príliš veľa drsných produktov, vaša pokožka by mala byť v poriadku bez tonera.

Ak používate toner dlhšiu dobu, má tiež tendenciu dehydratovať a dráždiť pokožku, pretože obsahuje alkohol v jednej forme alebo v inej forme, ktorá odstraňuje prirodzený olej z tváre.

Čo použiť namiesto toho: Ak nemáte veľmi mastnú, akné náchylnú kožu, môžete úplne vyradiť váš toner a používať čistiaci prostriedok vhodný pre váš typ pleti. Po umytí tváre, stačí použiť žinku na odstránenie špiny a zvyšky kúsky make-upu.

Vodeodolná maskara

Vodeodolná maskara môže určite trvať večne. A ak si myslíte, že je to v poriadku, ste úplne na omyle. Vosky a silikóny, ktoré robia tento typ riasenky odolnejší voči potu, slzám a vode, v skutočnosti nerobia vaše riasám žiadne laskavosti– tieto zložky ich môžu vážne vysušiť, čo môže viesť k ich vypadnutiu časom.

Čo používať namiesto toho : Obyčajná stará umývateľná riasenka môže mať rovnaký účinok ako vodotesná. Okrem toho, pri umývaní, nebudete dráždiť citlivú pokožku okolo očí.

ZDROJ:brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>