7 fáz manželstva: Aký je váš stupeň? Prečítajte si tieto tipy, ako prejsť každou fázou

Každé manželstvo prechádza rôznymi etapami v priebehu rokov. Od vzrušenia prvých dní od okamihu, keď ste zosobášený až do dňa, keď ste obaja odišli do dôchodku, vaše manželstvo bude stále rásť a meniť sa.

Pochopenie rôznych štádií manželstva, vám pomôže analyzovať, kde je vaše manželstvo práve teraz. Čítajte ďalej, aby ste zistili, v ktorom štádiu manželstva ste a prečítajte si tieto tipy, ako prejsť každou fázou.

Stupeň 1: Vzrušenie

Prvá fáza sa deje na začiatku vášho manželstva. Ste novomanželia, možno dokonca aj späť z medových týždňov. Vytvárate nový život spolu a vaša vášeň pre seba je stále vysoká. Je to fantastická fáza, v ktorej sa zvyčajne vyskytuje nízky konflikt a veľa vás nadchne.

To je tiež ideálny čas začať položiť pevný základ pre zvyšok vášho manželstva. Vytvorením zdravých návykov teraz môžete pripraviť prechod na všetky nasledujúce fázy s milosťou.

Riziká: Príliš veľa zábavy vám môže spôsobiť šok, keď narazíte na ďalšiu fázu (kontrola reality).

Tipy: Začnite pokladať pevný základ pre váš život spolu. Získajte dobré finančné návyky, zistite, ako rozdeliť prácu a začnite robiť dlhodobé plány na dosiahnutie svojich spoločných cieľov.

Stupeň 2: Kontrola skutočnosti

To je, keď realita začne. Keď sa usadíte do rutiny, že sa oženíte, začnete sa dozvedieť viac o silách a slabostiach toho druhého.

Aby som bol úprimný: toto je štádium, v ktorom sa naučíte všetky spôsoby, akými sa navzájom obťažujete. Ak nikdy nenaplní umývačku riadu alebo je chronickým diktátorom, je pravdepodobné, že sa vyskytne počas fázy kontroly reality.

Vidieť skutočnosť svojho života spoločne môže byť sklamaním po prvom splávaní prvej fázy, ale je to tiež dobrá príležitosť sa dozvedieť viac o sebe navzájom a praktizovať zdravú komunikáciu.

Riziká: Zamerajte sa na to, čo vás otravuje namiesto videnia všetkých pozitívnych znakov vášho partnera.

Tipy: Naučte sa umenie dobrej komunikácie. Praktizujte počúvanie s empatiou a láskavosťou a vyjadrujte svoje pocity a potreby neovereným spôsobom.

Stupeň 3: Povstanie

Vzbura je zložitá fáza. To je miesto, kde vaše záujmy začínajú byť v konflikte s partnerom a vaše manželstvo sa cíti ako prekážka vašim cieľom. Možno chcete cestovať, ale on sa chce usadiť. Možno budete chcieť vybudovať svoju kariéru, ale niekto vám podlamuje nohy namiesto podpory. Revolúcia sa môže rýchlo stať konfliktom.

Riziká: Dávajte pozor na svoje myšlienky a správanie, aby ste nezačali obviňovať svojho partnera, aby vás držal späť od toho, čo chcete.

Tipy: Prax otvorená, milujúca komunikácia. Porozprávajte sa medzi sebou o svojich nádejach a snoch a zistite, kde sa môžete navzájom podporovať namiesto boja. Buďte pripravení na kompromis a pochopenie toho, čo je pre vás skutočne dôležité a od čoho môžete upustiť.

Stupeň 4: Podnikateľský

Táto fáza sa deje v čase, keď sa objavia propagačné akcie na pracovisku, deti prichádzajú na scénu a osobné záväzky stále rastú.

Obaja ste tak zaneprázdnení riadením života a udržaním vašej domácnosti v prevádzke, aby sa vaše manželstvo začalo cítiť ako obchodné usporiadanie. Väčšina vašich komunikácií je o tom, čo sa deje s vašimi deťmi alebo v práci, alebo ktorá schôdzka je najbližšia v kalendári.

Riziká: Toto je zaneprázdnená fáza, a ak si nie ste opatrní, vaše manželstvo by mohlo rozpadnúť.

Tipy: Urobte si čas na seba navzájom bez ohľadu na to, čo sa deje. Každý deň sa prekvapujte navzájom a plánujte chvíľky pre seba a pamätajte si, prečo ste sa v prvom rade oženili.

Stupeň 5: Rutina

Deti sú vychované, vaša kariéra je založená a vaše financie sú stabilné. Toto je urovnané obdobie v každom manželstve, kde život pekne tiká s menším stresom a často menej záväzkov ako v počiatočných fázach.

Môže to byť aj čas nespokojnosti. Ak sa niekto z vás cíti znudený zo života, môže sa skoro ustúpiť rozčarovanie.

Riziká: Vaša každodenná rutina sa môže začať cítiť trochu ako podvečerný deň, s výrazným nedostatkom vzájomného prepojenia.

Tipy: Vložte do svojho manželstva nový život tým, že sa spolu trochu pobavíte. Vezmite si karty alebo sa vydajte na výlet. Rozprávajte sa o tom, čo obaja potrebujete od svojho manželstva teraz, a zistite, ako to dosiahnuť.

Stupeň 6: Výbuch

Výbuchy sa môžu vyskytnúť v ľubovoľnom štádiu manželstva, ale pri vstupe do stredného veku sú pravdepodobnejšie. Strata zamestnania, veľký zdravotný strach, smrť rodiča alebo finančné ťažkosti môžu otriasať základom vášho manželstva.

Výbuch vás ponecháva obach pocitom hrubosti a stresu. Vaše manželstvo môže byť zdrojom útechy alebo ďalšej frustrácie.

Riziká: Je ľahké sa vyhnúť vášmu partnerovi, keď to bude drsné. Starnutie nie je vždy plynulá jazda a je to niekedy ťažké.

Tipy: Buďte tam jeden pre druhého. Urobte si čas, aby ste boli spolu navzájom a ponúkali podporu. Riešte ťažké situácie spoločne ako tím.

Stupeň 7: Dokončenie

Akonáhle ste sa dostali cez výkyvy a pády dlhého manželského života spolu, dosiahnete fázy dokončenia.

To je často jeden z najšťastnejších štádií manželstva. Poznáte sa dobre a vytvorili ste život, kde ste obaja našli naplnenie. Bojovali ste veľa bojov a vy ste stále bok po boku.

Riziká: V tomto štádiu je ľahké dostať sa na seba a zabudnúť na vášho partnera každý deň.

Tipy: Obnovte radosť z prvej etapy tým, že budete mať veľa času baviť sa spolu a pustiť sa do nových dobrodružstiev. Oceňujte navzájom dobré vlastnosti a uistite sa, že váš partner vie, čo pre vás znamená.

Každá fáza manželstva má svoje výzvy. Buďte viazaní navzájom a svojim manželstvom a využívajte každú etapu, aby ste posilnili svoj základ a postavili na lásku a podporujúcu budúcnosť spoločne.

Autor Bio: – Sylvia Smith je odborník na vzťahy s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti výcviku a pomoci párom. Pomohla nespočetným jednotlivcom a organizáciám na celom svete a ponúkla efektívne riešenia pre zdravé a úspešné vzťahy. Jej poslaním je poskytnúť inšpiráciu, podporu a posilnenie všetkým na ich ceste k veľkému manželstvu. Ona je spisovateľ pre Mariage. com, spoľahlivý zdroj na podporu zdravých šťastných manželstiev.

ZDROJ:marriage.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>