6 vážnych dôvodov, prečo je potrebné začať piť zázvorový čaj a ako ho pripraviť tým najlepším spôsobom

1.Anti protizápalovo

Chronický zápal môže predstavovať vážnu hrozbu pre celý organizmus a môže viesť k množstvu vážnych zdravotných stavov. Bolo to spojené s kardiovaskulárnymi poruchami, cukrovkou, artritídou, Alzheimerovou chorobou, respiračnými a autoimunitnými ochoreniami.

Ak trpíte zápalom, zázvorový čaj je pre vás najlepší nápoj. Má úžasné protizápalové vlastnosti, ktoré chránia vaše telo pred vyššie uvedenými stavmi a znižujú zápal a bolesť kĺbov a svalov.

2. Zvýšte imunitný systém

Zázvor je bohatý na množstvo imunologicky stimulujúcich zlúčenín, ako sú gingeroly a gingerdiol, ktoré zodpovedajú jeho antivírusovým, antifungálnym a antibakteriálnym vlastnostiam. Posilňuje imunitný systém a umožňuje vášmu organizmu bojovať proti infekciám a predchádzať prechladnutiu a chrípke.

3. Zlepšuje trávenie

Medzi jeho mnohými prínosmi musíme zaradiť schopnosť pomôcť s tráviacimi problémami a celkovo zlepšiť tráviace funkcie. Tieto prínosy pochádzajú zo zázvoru a šagoolu, ktoré tiež zvyšujú absorpciu živín.

Zázvor môže pomôcť pri zápche, žalúdočných léziách, nadúvaní, nevoľnosti, vracaní, kŕčoch a hnačkách, okrem iného tráviacich problémov.

 4. Zlepšuje obeh

Ak trpíte vysokým krvným tlakom a cholesterolom, zázvor môže vám pomôcť vrátiť krvný obeh do normálu bojom proti týmto markerom kardiovaskulárnych ochorení. Môže tiež očistiť tepny pred tvorbou plakov, čím zabraňuje mŕtvici a infarktu.

5. Bojuje proti rakovine

Už sme spomenuli jeho silné protizápalové schopnosti, ktoré jej umožňujú pracovať proti rakovinovým bunkám, zastaviť ich šírenie a metastázy. Štúdie ukázali, že zázvor je účinný proti radu typov rakoviny, ako je lymfóm, pečeň, prostata, pankreas, pľúca, kolorektálny karcinóm, rakovina prsníka, kože a močového mechúra.

6. Zlepšuje funkciu mozgu

Zázvor chráni mozog pred stresom, apoptózou a zápalom, zlepšuje pamäťovú funkciu a poznávanie. Dokázalo sa, že je zvlášť výhodné pre ženy stredného veku pri zlepšovaní ich kognitívnych schopností.

Ako si vyrobiť vlastný zázvorový čaj?

Je skutočne jednoduché urobiť si zázvorový čaj doma a je to oveľa lepšie ako ten, ktorý ste kúpili v obchode. Tu je postup:

zloženie:

  • Malá keramická panva
  • 1 šálka vody
  • 4 až 6 tenkých plátkov surového zázvoru
  • Surový organický med (podľa vkusu)
postup:

Začnite uvedením vody do varu a potom pridajte zázvorové plátky počas zníženia teploty. Nechajte ju ohriať asi 10-15 minút. Odložte ho, nechajte trochu vychladnúť a pridajte med.

zdroj:healthyfoodteam.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>