6 účinných prírodných liekov na ekzém! Ten s mrkvou pomohol aj môjmu synovi. Mali by ste si ich pamätať a povedať o nich každému

Ekzém je ochorenie kože, pri ktorom sa na koži objavujú svrbiace škvrny a vyrážky. Príznaky tejto poruchy závisia od závažnosti a môžu sa pohybovať od chronickej bolesti a dráždivého vyrážky po vyrážanie vredov s exacerbáciami ekzému. Odborníci sa domnievajú, že ekzém je akýmsi druhom alergie na vzduch alebo potravu. Niektoré domáce lieky sú účinnejšie pri liečbe kožných ochorení ako liečebné. Nižšie je zoznam domácich liekov, ktoré vám môžu pomôcť pri boji proti ekzému.

Prírodné prostriedky pre ekzém:

Kokosový olej

Kokosový olej je esenciálny olej a je užitočný pri liečbe ekzému. Aplikácia tenkej vrstvy tohto oleja na pokožku pomáha ochladiť bolesť a svrbenie ekzému. V priebehu kúpania sa môže použiť kokosový olej.

 Kakaové maslo

Kakaové maslo je prirodzeným zdrojom vitamínu E, čo je pre Vašu pleť veľmi dôležité. Tento olej robí pokožku jemnou a zľahčuje príznaky ekzému, ako je svrbenie a vyrážka. Najlepšia vec v tomto oleji je to, že sa nezhorší, takže sa dá dlho uložiť. Odporúča sa ho kúpiť v čistej forme.

Harmančekový čaj

Silno varený harmančekový čaj je účinný pri liečbe ekzému. Vezmite čerstvé alebo sušené kvety hermančeku a urobte čaj. Použite túto infúziu na postihnuté miesta pokožky a pokryte gázou po dobu 20 minút. Opakujte dvakrát denne, aby ste znížili príznaky.

Morský sprej

Niektoré druhov ekzému by malo byť vysušené. To účinne pomáha domácim soľným sprejom. Štúdie ukazujú, že ľudia s problémami s kožou sa cítia lepšie, keď prídu do styku s morskou vodou kvôli prítomnosti horčíka a soli v ňom. Pre tých, ktorí nesedia na brehu pláže, použite sprej morskej soli na zmiernenie príznakov ekzému.

Aloe Vera

Aloe Vera je vynikajúci liek na liečenie poranení, rany a popáleniny, rovnako ako ekzém. Veľa krémov dostupných na trhu pre ekzém používa aloe vera ako hlavnú liečebnú zložku. Nakrájame rastlinu a nakrájame listy na budúce použitie, môžu byť uložené v chladničke. Aplikujte gél z týchto listov na vyrážku a to vám zaručuje plný výnos z tejto rastliny a je lacným zdrojom liekov.

Karotka pasta

Karotka pasta môže byť použitá na liečbu rán z ekzému. Vezmite 3 mrkvy a očistite ich. Uvarte si a urobte hladkú pastu. Aplikujte na postihnuté miesta a nechajte ich 15 minút. Pastu umyte chladnou vodou, aby ste zistili zlepšenie.

Pred začatím liečby ekzému s prírodnými prostriedkami sa poraďte s lekárom.

ZDROJ:FITHACKER.RU

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>