6 overených a najlepších domácich liekov na efektívne odstránenie hemoroidov. Nech sa páči, tu je prehľad

Zdá sa, že každý druhý človek má hemoroidy. Je to hanebná choroba civilizácie a ťažká téma na konverzáciu. Nestojí to za podceňovanie, najmä keď sa objavia príznaky. Čím rýchlejšie budete reagovať a začnete sa liečiť, tým lepšie budú vaše šance na efektívne odstránenie hemoroidov.

Hemoroidy sú análne kŕčové žily. Je to ochorenie hrubého čreva, ktoré nemožno podceňovať.

príznaky:

  • svrbenie v konečníku
  • bolesť, svrbenie, pálenie
  • prolaps kŕčových žíl
  • rektálne krvácanie

V pokročilom štádiu choroby by ste mali navštíviť doktora.

Pri prvých alarmujúcich príznakoch môžete na hemoroidy použiť jeden zo šiestich domácich liekov.

1. Lieky

Vývoj bolesti a uzlov by mal znižovať masti, tablety alebo čapíky na hemoroidy. Zloženie týchto liekov zahrnuje rastlinné extrakty, napríklad z gaštanu konského, nechtíka, arniky, ktoré majú protizápalové, anestetické a antibakteriálne vlastnosti.

2. Pranie

Podráždené miesta umyte vatovým tampónom alebo tkanivom navlhčeným harmančekom, aloe, nechtíka, výťažkom z prasličky alebo z kôry. Všetky tieto rastliny upokojujú pálenie, svrbenie a podráždenie.

3. Bylinkový čaj

V obchodoch a častejšie v lekárňach nájdete čaje na hemoroidy. Takýto čaj je zmesou vhodných bylín (palina, žihľava, podkožie, presličky alebo bezinky a skorocely). K takejto infúzii môžete pridať stlačený strúčik cesnaku, ktorý má tiež baktericídne vlastnosti.

4. Teplý kúpeľ

Bolesť sa zmierni teplým kúpeľom s prídavkom olejov, napríklad levandule, bobule borievky, rozmarínu, citrónu.

5. Zábaly

Môžete tiež použiť ľadové obklady. Zabalíte kocky ľadu do vreckovky a aplikujete ich na konečník. Ako obklad môžete použiť aj tampón namočený v zmesi prevarenej cibuľovej šťavy a 2 kvapiek olivového oleja. Naneste taký tampón na boľavé miesto.

6. Sedadlá

Ak zábaly, teplé kúpele a masti neprinášajú úľavu, skúste si sadnúť. Nalejte vlažnú vodu (do 40 ° C) do vane alebo misy. Pridajte odvar z dubovej kôry, harmančeka alebo manganistanu draselného. Posaďte sa v takejto vode po dobu 10 minút so stočenými nohami. Môžete tiež použiť iný mix. Použite jednu čajovú lyžičku riasy, šalvie, gaštanovej kôry a dubu s dvoma čajovými lyžičkami vody. Sedieť tiež v takej teplej vode asi 10 minút. Mali by ste sa uľaviť.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>