6 kozmetických výrobkov, ktoré dermatológovia pridali do svojho čierneho zoznamu

Naučili sme sa dôverovať kozmetickým výrobkom, ktoré majú označenie „schválené dermatológmi“. Je pravda, že odporúčania týchto lekárskych špecialistov majú osobitnú profesionálnu hodnotu a zároveň lekári sú samotní ľudia, ktorí sa musia starať o svoju pleť. Už ste sa niekedy zaujímali, čomu dávajú prednosť a čo je pre nich tabu?

Bright Side zostavila zoznam kozmetických výrobkov, ktoré dermatológovia nikdy nepoužívajú a nikdy neodporúčajú svojim pacientom. Je prekvapujúce zistiť, že výrobky z tohto zoznamu sú celkom neškodné a veľa ľudí ich pravdepodobne má vo svojej kabelke alebo na kúpeľni.

1. Telové mlieko na ruky

Dermatológovia obvykle používajú krémy, ktoré sú ťažšie a obsahujú vyššiu viskozitu ako pleťové vody. Krémy prenikajú do pokožky a poskytujú bariéru, ktorá zabraňuje strate vlhkosti z pokožky, zatiaľ čo telové mlieka nie. Telové mlieka majú zvyčajne vyšší obsah vody. Lotion je vhodný pre pokožku, ktorá nie je príliš suchá, alebo keď chcete mať na koži lepkavý, mastný pocit.

2. Čierne masky

Tento populárny produkt má veľa protivníkov medzi dermatológmi. Odborníci tvrdia, že tieto druhy masiek sú nielen bolestivé, ale tiež poškodiť štruktúru pleti. Zložky tejto masky sú veľmi agresívne, odstraňujú kožné bunky, tenké chĺpky a olej z pokožky.

3. Opalovací olej

Opaľovacie oleje tiež nie sú pochvalné dermatológov. Majú nízku ochranu proti ultrafialovému žiareniu a tiež zanesia póry, ktoré zhoršujú stav kože.

4. Hydrokortizónový krém

Tento krém je silný produkt steroidov. Má sa použiť, ak má človek vážne kožné ochorenia. Avšak, niektorí ľudia dávajú prednosť použitiu na akné bez lekárskeho predpisu, čo je dosť zlé, pretože môže spôsobiť vyrážky, stenčenie kože, dermatitídu a steroidné akné po dlhšom používaní.

5. Masky na nohy

Dermatológovia neodporúčajú používať hydratačné alebo výživné masky na nohy. Krémy môžu mať jednoducho rovnaký účinok. Takže masky na nohy sú celkom zbytočné a nie sú veľmi pohodlné.

6. Kokosový olej

Kokosový olej je veľmi obľúbený, hlavne pre domáce použitie. Ale to nie je najlepšia voľba pre starostlivosť o tvár. Kokosový olej robí pokožku mastnou, upcháva póry a v dôsledku toho vedie k akné a pigmentácii.

ZDROJ:brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>