6 denných návykov, ktoré ovplyvňujú naše telo rovnako negatívne ako fajčenie cigariet

Niekedy si neuvedomujeme, ako naše návyky ovplyvňujú naše zdravie. Tým, že robíme niečo každý deň, zabúdame na negatívne dôsledky tohto javu, pretože vedľajšie účinky sa javia pomaly a nepozorovane. Tu je zoznam 6 návykov, ktoré ovplyvňujú naše telo rovnako negatívne ako fajčenie cigariet.

Denné pitie sýtených nápojov

Farebné nápoje sýtené oxidom uhličitým sú balené s cukrom a veľmi škodlivým glukózovo-fruktózovým sirupom. Táto látka je zodpovedná za veľkú časť obezity u detí a dospelých, srdcových ochorení a kardiovaskulárnych ochorení.

Nadmerná alebo spánková deprivácia

Spánok kratší ako 6 alebo viac ako 10 hodín denne po určitom čase prinesie veľmi negatívne účinky na naše telo:

  • na srdce
  • diabetes
  • depresia

Sedavý životný štýl

Ľudia, ktorí trávia viac ako 11 hodín sedenia v sede, majú oveľa vyššie riziko vzniku rakoviny, cukrovky a kardiovaskulárnych ochorení.

Veľké množstvo kofeínu v potrave

Väčšina z nás miluje rannú kávu. Veľa ľudí pije viac ako jednu šálku počas dňa. Avšak konzumácia viac ako 4 šálok kávy denne negatívne ovplyvňuje vaše zdravie. Príliš veľa kávy môže spôsobiť hypertenziu a vyplavuje vitamíny a minerály z tela.

Preložené nohy

Ak strávite niekoľko hodín v takejto pozícii, ublížite si. Sedenie nohy na nohe zhoršuje krvný obeh a môže viesť k krvným zrazeninám, preťaženiu, kŕčovým žilám a problémom s držaním tela.

Rýchle občerstvenie

Zaneprázdnení ľudia často chodia ľahko a ich denná strava je založená na fast food a iných nezdravých, spracovaných výrobkoch. Takáto diéta spôsobuje nielen zvýšenie telesnej hmotnosti, ale vedie aj k závažným ochoreniam. Dlhodobé užívanie stravy rýchleho občerstvenia vedie k nezvratným zmenám v našom tele.

ZDROJ:kobieceinspiracje.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>