5 záchranných cvičení pri ktorých sa rozlúčite s bolesťou na päte navždy! Za 2 minúty bolesť zmizne

Máte bolesť päty? Je to bolestivé, keď vstanete a vystupujete z postele? Máte ostrú bolesť na dne päty vždy, keď vstanete z kresla a začnete chodiť? Ak áno, je pravdepodobné, že trpíte bolestivým zápalom veľkého ligamentu na dne nohy. Tento stav je známy ako plantárna fasciitída.

Hlavným príznakom plantárnej fasciídy je silná bolesť na dne nohy v blízkosti päty. Bolesť je zvyčajne intenzívnejšia ráno, keď sa dostanete z postele alebo po dlhom sedení a zvyčajne znižujete nepohodlie po niekoľkých krokoch.

Táto podmienka je bežná pre bežcov, pre ľudí a ženy ktoré strávia dlhé časové obdobia nosením vysokých podpätkov.

Väčšine ľudí s plantárnou fasciitídou sa nezlepší stav jednoduchou liečbou a bez výrazného prerušenia svojej práce alebo cvičenia. Ak máte plantárnu fasciitídu a potrebujete vedieť, ako urobiť strečinkové cvičenia, aby ste si ho zlepšili, mali by ste si prečítať článok nižšie.

Toto by ste mali robiť:

1. Odpočinok

Mali by ste obmedziť svoje aktivity, ako je beh alebo skákanie a tiež zabrániť strávenému státiu príliš veľa času.

Okrem toho by ste mali tiež používať topánky, ktoré sú mäkšie a majú dostatočnú oporu pre oblúk nohy. Môžete použiť taloneras alebo šablóny, aby vaše nohy tlmili.

2. Znížte zápal.

Pretože plantárna fasciitída spôsobuje zápal v väzbe, mali by ste liečiť zápal, ktorý spôsobuje bolesť.

Aby ste znížili bolesť a zápal, musíte aplikovať ľad asi 15 minút na postihnutú oblasť.

3.Zvyšujte flexibilitu

Vzhľadom k tomu, plantárna fasciitída je spôsobená väzbou kmeňa a aby sa zabránilo tomu, aby sa to stalo, musíte vykonať sériu cvičení na zvýšenie flexibility.

 

Dôležitá poznámka:

Tieto cvičenia by ste nemali vykonávať, ak sú príznaky plantárnej fasciídy závažné, pretože môžete poškodiť väzivo.

Cvičenie 1

Umiestnite nohy na podlahu a prsty smerom nahor. Vezmite si veľký prst a jemne ho potiahnite smerom k päte, pokiaľ je to možné, a držte ju v polohe 15 až 30 sekúnd.

Cvičenie 2

Posaďte sa na podlahu s nohami pred sebou. Položte zranenú nohu do stredu zloženého uteráka, vezmite si uterák a vytiahnite ju smerom k sebe a natiahnite nohu. Uistite sa, že máte koleno rovno. Držte sa 15-30 sekúnd.

Cvičenie 3

Stojte na lopte so zranenou nohou na schodoch. Dosiahnite spodný krok s pätou, až kým nebudete cítiť úsek v oblúku nohy. Držte túto pozíciu 15-30 sekúnd a potom sa oddýchnite. Opakujte trikrát.

Cvičenie 4

Rolovať svoju holú nohu, zranenú nohu tam a späť od päty až po stredný oblúk nad zmrznutou fľašou. Opakujte 3-5 minút. Toto cvičenie je zvlášť užitočné, ak ste to urobili ráno.

Cvičenie 5

Postavte sa s oboma nohami pri sebe. Jednu nohu ohnite v kolene a dajte pred seba. Druhú nohu držte vystretú za sebou.

Nakláňajte sa dopredu tak, aby ste natiahli svaly v nohe, ktorá je napnutá za vami.

Cvik zopakujte 3 krát na každú stranu.

Sme vďační za čas, ktorý ste použili pri čítaní tohto článku. Ak ste našli tieto informácie užitočné, zdieľajte ich so svojimi priateľmi a rodinou.

zdroj:keepyourbody.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>