5 veľkých dôvodov, prečo ženy strácajú vlasy! Tu je výborný návod, ako to zastaviť

Aj keď je asi strata vlasov bližšie mužom, ale verte tomu, strata vlasov postihuje aj ženy. Muži sa s tým tak nejako zmierujú už po dlhé roky, ale pre ženu je to naozajstný komplex, keď stratí veľké množstvo vlasov. Je pre to mnoho dôvodov, prečo ženy stráca vlasy. Jedným z najväčších je nadbytok stresu, ktorý rastu vlasov moc neprospieva. Potom je to nedostatok vitamínov a ďalšie.

príčiny:

Ženy počas jedného dňa stratí 50-100 vlasov. Pokiaľ toto číslo začne byť naozaj narastať, jedná sa o problém, ktorý môže byť zapríčinený ..

1. Suchý šampón

Suchý šampón je veľmi populárny pre ich používanie. Vlasy po ňom vyzerajú pekne, ale príliš časté používanie tohto přípravdu môže viesť
k veľkej strate vlasov. Vedie to k vyplešatění alebo sa na hlave začnú tvoriť mapy, ktoré silne preriedne. Pokiaľ chcete tento šampón používať, tak
len zriedka a malé množstvo, pretože naozaj poškodzuje rast vlasov.

2. Diéty

Diéty vám síce pomôžu schudnúť, ale napomáhajú strate vlasov, pretože pri diétach prijímame minimum potravy alebo len určité potraviny a vlasy potrebujú veľa vitamínov. Pri diétach sú tak vlasy pripravované od všetkej vitamíny, proteíny a biotín.

3. Málo slnka

Slniečko dáva telu vitamín D, ktorý je nevyhnutne dôležitý pre rast vlasov. Nielen že je dôležitý pre vlasy, ale aj pre kosti a kožu.

4. Nadmerná teplota

Veľa žien si nevie predstaviť život bez fénovania vlasov, používanie kulmy alebo žehličky. Faktom ale je, že prehrievanie a všeobecne vysoká teplota narušuje celú štruktúru vlasov a vlasy tak ochabujú. Vďaka tomu sa potom môžete dočkať nadmernému vypadávaniu vlasov.

5. Antikoncepcia

Ženy, ktoré majú predispozície k hormonálnej strate vlasov, by mali zvážiť používanie antikoncepcie. Antikoncepcia totiž nemá práve dvakrát blahodarné
účinky na rast vlasov. Preto veľa žien žiada slabšie antikoncepciu.

Prírodné kúry pre rast vlasov

1. Rybí olej

Omega 3 tuk, ktorý je obsiahnutý v rybom oleji napomáha proti strate vlasov. Jedlo, ktoré je bohaté na tento olej vám naozaj pomôže.

2. Železo

V podobe tablatek si kúpte železo ako doplnok stavy. Vlasy potrebujú pre svoj rast veľa železa a ak telu chýba, tak sa človek stretáva s problémom plešatenie.

3. Zinok

Už po desaťročia sa používa zinok na mnohé formám liečenie. Aj pre vlasy funguje veľmi skvele. Má prospešné účinky pre zdravie vlasov a ich korienkov.

4. Vitamín D

Vlasy sú veľmi ciltlivé na hormóny a vitamín D zohráva zásadnú úlohu v homeostázu vápnika. Pre to, aby ste mali veľký dostatok vytaminu D stačí raz denne vlést na slniečko aspon na 15 minút. Potom vaše telo prijme až 10 000 jednotiek tohto vitamínu.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>