5 vedeckých dôkazov, že stojí za to zaobstarať si štvornohého miláčika

Hovorí sa, že pes je najlepší priateľ človeka. V tomto slove je určite veľa pravdy. Ukazuje sa tiež, že mať psa môže byť pre nás naozaj dobré, čo potvrdzujú aj vedci.

Pes zlepšuje náladu

Tráviť čas s naším maznáčikom nám pomáha relaxovať a zlepšovať náladu. To pomáha pri produkcii dopamínu, čo je hormón pohody. Preto keď sme smutní a máme horší deň, veľmi dobrý spôsob, ako sa ho zbaviť, môžete sa jednoducho zahrať so psom.

Znižuje krvný tlak

Rovnaký relaxačný účinok tiež zlepšuje náš krvný tlak. Keď sme v strese, tlak našej krvi vyskočí ešte viac. Preto, ak máme problém s hypertenziou, kontakt s naším psom nás môže upokojiť a tým stimulovať hladinu krvného tlaku.

Uvoľňujú chronickú bolesť

Máte problém s chronickou bolesťou? Pes to cíti a bude sa mazať na miesto, ktoré nás bolí. Možno ste si toho všimli jeden deň. Funguje to ako teplý obklad, ktorý nám môže pomôcť zmierniť bolesť.

Vďaka psom sme dlhšie fyzicky fit

Nie je divu. Pes nás núti byť fyzicky aktívnejší. Preto je veľmi dobrou motiváciou pohybovať sa najmä v dôchodku, keď sa menia povinnosti každodenného života. V prípade mladých ľudí je však takáto fyzická aktivita indikovaná a umožňuje vám zostať aktívny dlhšie.

Pes môže zachrániť naše životy

Psy môžu nejakým spôsobom rozpoznať rôzne zdravotné problémy. Napríklad môžu vnímať epileptický záchvat alebo znižovať hladinu cukru v krvi svojho majiteľa. Existujú aj prípady, keď psi zistili rakovinu pred tým, ako si to človek uvedomil alebo zacítil infarkt. Dajme teda pozor na to, čo nám naši štvornožci chcú povedať.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>