5 vecí, ktoré potrebujete vedieť o rakovine štítnej žľazy, môže to zachrániť aj váš život!

Väčšina ľudí vie len málo o svojej štítnej žľaze a nie sú si vedomí z mnohých zdravotných problémov, ktoré ho ovplyvňujú. Vzhľadom k takej osobnosti ako Robert Ebert (ktorí zomreli v roku 2013 po dlhom boji s rakovinou štítnej žľazy) a Sofia Vergara, rakovina štítnej žľazy sa náhle stal sa populárny.

Veci, ktoré potrebujete vedieť o rakovine štítnej žľazy

1. Rakovina štítnej žľazy rastie. V skutočnosti sa pravdepodobnosť diagnostikovania rakoviny štítnej žľazy od roku 1997 zvýšila o 274%. Diagnóza však nie je rovná výskytu. Kto je najviac ohrozený? Mladé ženy. Hoci to môže mať aj vplyv na mužov, ženy a deti všetkých vekových skupín.

2. Toto nie je „dobrá rakovina“. Nepočúvajte ľudí, ktorí to hovoria, dokonca ani lekárov. Toto je jeden z najviac zavádzajúcich komentárov, ktoré sme počuli. Áno, rakovina štítnej žľazy má vysokú mieru prežitia, a ak začnete skôr, miera prežitia po dobu piatich rokov je 100%.

3. Liečba tohto typu rakoviny zvyčajne zahŕňa odstránenie celej štítnej žľazy, čo je orgán, ktorý produkuje vitálne hormóny, ktoré musia fungovať v našom tele. Z tohto dôvodu štítna žľaza vyžaduje liek nahradzujúci tieto hormóny.

4. Pravidelné testy nie sú skutočne uveriteľné, pretože štítnu žľazu je zvyčajne ťažké odhaliť. Avšak niektoré typy rakoviny štítnej žľazy sa objavujú náhodou, keď niekto spozoruje uzol okolo krku. Niektoré prípady boli objavené, keď miesto spôsobilo problémy s prehĺtaním. Niekedy ľudia zažívajú zvýšený tlak na krk, ako keby ho niekto stláčal. Ďalšími príznakmi sú neobvyklé chrapot (štítna žľaza sa nachádza pod hrtanom a môže spôsobiť zmeny v hlase, ak sa zvyšuje), bolesti krčnej chrbtice, ktorá trvá dlhšie, zdurenie lymfatických uzlín a bolesti v krku, ktorý nie je spojený s chorobou počas niekoľkých týždňov alebo vírusovej infekcie, ktorá trvá dlhšie ako týždeň alebo dva. Treba však poznamenať, že väčšina príznakov je malá alebo takmer neexistujúca, takže v skutočnosti neexistuje zoznam symptómov, ktoré by sa mali skontrolovať. Väčšina zistených prípadov sa zisťuje náhodou.

Ak máte ťažkosti s prehĺtaním alebo nápadnými uzlinami na krku, nebojte sa kontaktovať svojho lekára. Áno, je to zriedkavý typ rakoviny, ale to neznamená, že ju nemôžete mať. Je lepšie vedieť s istotou.

 ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>