5 účinných receptov, s ktorými sa navždy zbavíte oparov


Herpes čiže opar je nákazlivé ochorenie spôsobené vírusom herpes simplex virus (HSV), ktoré sa prejavuje drobnými pľuzgieriky. Herpes patrí medzi celosvetové najrozšírenejšie infekcie. Je to nákazlivá infekcia, ktorá je vyvolaná vírusom Herpes simplex. Patrí do skupiny ľudských herpetických vírusov. Spúšťačom vírusu je hlavne stres, vyčerpanie, prechodená choroba alebo nachladnutie. V zime, keď je mrazivé počasie a v lete naopak prílišné slnenie a tiež hormonálne zmeny akým je menštruácia a menopauza. Preto je treba dodržiavať isté zásady. Nikdy si s nikým nepožičiavajte rúže, lesky ani balzamy na pery, nepite z cudzích pohárov, plechoviek alebo fliaš.Ak sa opäť najbližšie objaví máme niekoľko typov a trikov ako sa ich zbaviť.

1. Peroxid vodíka

Peroxid dezinfikuje a zabraňuje šíreniu oparu. Herpes budete musieť udržiavať v čistote, čím dosiahnete jeho zmiznutie.

 • budete potrebovať
 • 1 polievková lyžička peroxidu vodíka 
 • tampón

Namočte vatový tampón s 1 lyžicou peroxidu vodíka. Použite ho ak máte pocit, že nie je dosť navlhčený. Umiestnite vatový tampón, priamo na opar a držte ho tam po dobu niekoľkých sekúnd. Nechajte pôsobiť 5 minút.

2. Čaj Echinacea

Echinacea stimuluje obranné funkcie tela, pôsobí ako prevencia proti infekciám a urýchľuje uzdravenie. Ideálne je nápoj z čerstvého kvetu, preto lebo sušený stráca svoje účinky. Pokiaľ ho však nemáte, použite aj ten sušený.

 • budete potrebovať
 • 1- čajový sáčok Echinacea 
 • 1- šálku vriacej vody

Umiestnite sáčok v hrnčeku a zalejte ju vriacou vodou. Nechajte lúhovať 10 minút. Poriadne vytlačte šťavu z čajového vrecka aby ste dostali všetky dobré veci. Vylúhovaný čaj si potom namočte do obkladu alebo tampónu a prikladajte si ho niekoľko krát denne na opar.

3. Vanilka

Vanilkový extrakt sa osvedčí ako jedna z účinných látok, ktorá prospieva na zmiernenie bolesti pri výskyte oparov. Odborníci tvrdia, že báza na ktorej je vanilkový extrakt založený, je zabrániť vírusov vo vašom tele, aby prepukol v rozsiahlejšej podobe.

 • budete potrebovať
 • 1 – bavlnený tampón alebo vankúšik 
 • 1 – vanilkový extrakt

Namočte si teda vatový tampón do čistého vanilkového extraktu tak, aby ste ho dôkladne nasýtení. Aplikujte priamo na bolestivé miesto a držte tampón na ňom aspoň jednu minútu. Opakujte štyrikrát denne, až kým to nebude potrebné.

4. Sladké drievko

Jeden z prírodných prostriedkov, ktoré môžu zmierniť symptómy oparu, je sladkého drievka. Jej kyselina v koreni zastavuje vírusovej bunky a zmierňuje príznaky. Kyselina má totiž protizápalové a protivírusové účinky.

 • budete potrebovať
 • 1- krém z prášku zo sladkého drievka alebo čaj 
 • 1- čajová lyžička vazelíny

Ideálny spôsob ako aplikovať účinnú látku, je pripraviť si krém z prášku zo sladkého drievka, alebo si pripraviť čaj. Ak zmiešate 1 polievkovú lyžicu sladkého drievka v prášku s polovicou kávovej lyžice vazelíny, môžete si pripraviť krém, ktorý je vhodný nanášať na celú plochu vatovou tyčinkou, ktorú necháte pôsobiť niekoľko hodín alebo celú noc.

5. Plnotučné mlieko

Obklady z plnotučného mlieka sa môžu používať na urýchlenie hojenia a zmierňovanie bolesti. Mlieko obsahuje bielkoviny známe ako imunoglobulíny, ktoré sa v podstate používajú ako ochrana pred vírusmi ako je herpesvirus. Mlieko obsahuje látky, ktoré sa volajú L-lyzín, ktoré pomáhajú zabrániť účinku kyseliny arginín, čo spôsobuje bolestivé opary. Látka urýchľuje proces hojenia.

Pite mlieko aby ste zabránili vznik oparu a zaistite si prísun L-lyzínu. Ak sa chcete zbaviť oparu, ktorý už vznikol pripravte si obklad z plnotučného, ​​ideálne domáceho a nepasterizovaného mlieka.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>