5 príznakov zdravotných problémov, o ktorých by mala každá žena vedieť a nebrať ich na ľahkú váhu

Ženské telo je komplikované a dokonalé v tom, čo robí. Je pripravené porodiť dieťa. Je to úžasný organizmus, ktorý dokáže niečo z ničoho urobiť. Nie je však bez chýb a problémov, ktoré môžu vzniknúť. Tu je zoznam piatich príznakov, ktoré by vás mali varovať, ak ste žena.

1. Naduté brucho

Nadúvanie môže byť normálne počas obdobia, ale ak nie ste k nemu náchylný a trvá viac ako dva týždne, môže to byť prvý signál, že sa vám niečo zlé deje. Niekedy môžu dokonca znamenať rakovinu prsníka alebo vaječníkov. Preto to nepodceňujte.

2. Bolesť v dolnej časti chrbta a bolesti nôh

Bolesť chrbta je niečo, čo sprevádza mnoho žien počas obdobia. Ale keď sa objaví medzi menštruáciou, môže to znamenať endometriózu. Potom využite pomoc lekára.

3. Tmavá krv počas periódy

Toto obdobie je pre nás určitým indikátorom stavu, v ktorom je naše telo. Jedným z indikátorov môže byť farba krvi. Keď je veľmi tmavá a objavia sa zrazeniny, môže to znamenať myóm. Tieto zmeny vždy konzultujte s gynekológom.

4. Vypadávanie vlasov

Sú vaše vlasy poškodené i keď sa nefarbíte a padajú vám viac ako obvykle pri česaní? Môže to znamenať hormonálne problémy. Samozrejme, môže byť viac problémov, takže by ste sa mali poradiť so svojím lekárom.

5. Ste často horúca alebo studená?

Máte pocit, že je vám príliš chladno alebo príliš teplo? Pocit večného chladu je spojený s vysokými hladinami estrogénu a tepla s nízkou hladinou. Preto, keď sa nikdy necítite dobre, aj keď iní sa neobťažujú, stojí za to kontrolovať hladiny hormónov. Poraďte sa so svojím lekárom.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>