5 najlepších spôsobov, ako liečiť zápchu a rozhýbať črevá

Väčšinu času, keď sme chorí, je to preto, že sa nestaráme o seba. Mohlo by sa to však stať práve tak, a my nemôžeme urobiť nič, aby sme tomu zabránili. Je tu veľa chorôb a jeden z nás, ktorý nás obmedzuje, je zápcha. Či už ste to cítili na koži alebo počuli od niekoho iného, ​​je to stav, ktorý vyžaduje okamžitú pozornosť. Z mnohých dôvodov sa môže vyskytnúť ako nedostatok fyzickej aktivity (čas strávený pred počítačom), nesprávny výber potravín (nezdravé jedlo), prirodzený pomalý metabolizmus (DNK) a mnoho ďalších, ale chceme hovoriť o tom, ako s ním zaobchádzať správne. Tu sú niektoré z vecí, ktoré môžete urobiť pre zlepšenie situácie.

1. Urobte si zvyk nepretržitého cvičenia. Toto je známa a dokázaná skutočnosť, že zavedenie pravidelných aktivít raz alebo dvakrát týždenne stimuluje váš žalúdok pracovať oveľa lepšie. Stres je tiež faktor, ktorý môže viesť k zápche, ale ako sme povedali, cvičenie je postup, ktorý vám pomôže zbaviť sa aj toho. Celkový efekt tréningu na vlastnú päsť je viditeľný a prináša výhody pre vaše zdravie vo všeobecnosti. Či už ste závislí na trávení nejakého času jogging, cvičenie, alebo len stráviť jednu hodinu každý tretí deň môže pomôcť chrániť váš žalúdok pred rôznymi chorobami.

2. Prírodný čaj vyrobený z japonského stromu známeho ako Kukicha. Tiež známy ako vetvička čaj má rôzne spôsoby, ako byť pripravený a stimuluje žalúdok do práce, pôsobí ako detoxikácia vo vašom tele a je prirodzený. Prvým spôsobom prípravy uvedeného čaju je opekanie vetvičiek stromu pred ich vložením do vody na varenie – to je neutrálny spôsob prípravy a čaj nemá chuť. Druhým spôsobom je variť listy stromu, a to je Bocha čaj rozpoznateľné pre silnú chuť. Po každom jedle, ktoré máte, odporúčame zaradiť ho do menu.

3. MiraLAX je osmotické laxatívum vysoko účinné pri liečbe zápchy. Je známy pre krátkodobé použitie a v niektorých prípadoch s neustálymi problémami so zápchou, dokonca používaný na dlhodobú liečbu. Výsledky pri používaní MiraLAXu budú pozorované pohybom čriev v priebehu jedného až troch dní. Je schválený na bezplatný predaj mladším deťom a deťom mladším ako dva roky, a to aj pre mladistvých nad 15 rokov a dospelých.

4. Chia semená sú na našom zozname. Ako prírodné laxatívum sa chia semená pri vkladaní do vody premieňajú na tekutú formu želé. Uvedená skutočnosť z nich robí ideálne jedlo, ktoré je užitočné, ak máte zápchu. Jednoduché použitie, cenovo dostupné a prirodzené.

5. Predstavte si Leafy green v dennom menu. Ide o to, že všetci z nás nejedia potrebných 25 g denne, a keď čas plynie, poznáme ho vo forme zápchy. Kale, kapusta a špenát sú plné vlákniny, aby vám pomohli s bolesťou žalúdka a zastavili potenciál zápchy obmedzujúcej vás a váš životný štýl. Dobrý zvyk je ťažké si vytvoriť, ale aspoň sa o to snažte.

ZDROJ:thefrisky.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>