5 hlavných a dosť vážnych dôvodov, prečo by ste mali obmedziť príjem soli

Soľ je dôležitým prvkom každého jedla. Ľudské telo obsahuje sodík, pretože je hlavným a nevyhnutným prvkom na sťahovanie svalov a udržiavanie rovnováhy tekutín a elektrolytov. Ale museli ste počuť staré príslovie, že príliš veľa soli a príliš veľa cukru vždy poškodzuje vaše zdravie.

Preto ak hľadáte aj škodlivé účinky soli, potom vám tento článok môže pomôcť. Tu chceme spomenúť 5 hlavných dôvodov, prečo by ste mali obmedziť príjem soli a niektoré dôvody, ktoré dokážu skryté fakty, prečo je pre vás zlé konzumovať príliš veľa soli. Pozrime sa bližšie.

Top 5 dôvodov, prečo by ste mali obmedziť príjem soli

1. Srdcové ochorenie

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) by osoba mala konzumovať 5 g alebo 2300 miligramov sodíka v jeden deň. Ak konzumujete viac a pravidelne, môže to poškodiť vaše zdravie. Podľa niektorých výskumníkov môže príliš veľa soli v potravinách spôsobiť kritický kardiovaskulárny problém, ktorý zahŕňa blokované nervy, mŕtvice a srdcový záchvat a niekedy môže spôsobiť, že zomriete. Jesť prebytočnú soľ môže zvýšiť hladinu sodíka, čo poškodzuje jemnú rovnováhu toku krvi a spôsobuje srdcové choroby.

2. Škodlivé pre mozog

Niekoľko štúdií objavilo prekvapivý fakt, že nadmerná soľ v ľudskom tele môže spôsobiť hypertenziu a kardiovaskulárne choroby. Nadbytok sodíka môže zvýšiť krvný tlak, ktorý môže ovplyvniť váš mozog a môže tiež spôsobiť vážne bolesti hlavy a niekedy aj vracanie a závrat.

Ľudský mozog je podobný centrálnemu procesoru ľudského tela a vysoký príjem soli môže narušiť celkovú rovnováhu krvného obehu, najmä u starších ľudí. Skúste pridať trochu soli do šalátov.

3. Problém s opuchom

Hovorí sa, že opuch je nebezpečná situácia, ktorá spôsobuje nadmerné opuchy ramien, kolen a nôh. Keď opuch tkaniva tela dostane veľa vodnej tekutiny, oni napučiavajú a zapáľujú sa. Odborníci predpisujú nižšiu hladinu sodíka počas edémov.

Podľa nedávnych štúdií majú ľudia, ktorí majú veľké množstvo príjmu soli, viac problémov s opuchom než iní. Nadmerné používanie soli môže tiež ovplyvniť zdravie kostí.

4. Škodlivé pre vašu pokožku

Zdravá a žiariaca pokožka je snom každého muža a ženy, ale keď človek jedie potraviny, ktoré obsahujú veľa sodíka alebo soli, vaše telo sa snaží zriediť túto soľ, ktorá je hlavnou funkciou vášho tela a pomáha udržiavať rovnováhu elektrolytov vášho tela. Použitie veľkého množstva soli môže spôsobiť dehydratáciu; nadúvanie a opuch, a môže tiež spôsobiť, že vaša pokožka je suchá a hrubá, čo môže viesť k skorému vzniku vrások a škvŕn na koži.

5. Zvýši krvný tlak

Vysoký príjem soli môže viesť k nerovnováhe hladín krvného tlaku v tele. Nadbytočná soľ môže napínať krvné cievy, čo môže zvýšiť prietok krvi a bude ťažšie pre srdce pumpovať krv, pretože steny sú silné a krvný tlak stúpa. Mnohokrát ste počuli, že nemôžete používať soľ s nízkym krvným tlakom a prísne vyhnúť soli s vysokým krvným tlakom.

Nadmerné množstvo soli je ako jed pre pacientov s vysokým krvným tlakom, pretože môže tiež viesť k infarktu a človek môže dokonca zomrieť, takže lekári odporúčajú menej soli.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>