4 účinné spôsoby, ako sa zbaviť popraskanej kože na hohách

Tvrdé a popraskané päty sa zvyčajne objavujú v dôsledku nedostatku vlhkosti. Venujeme veľkú pozornosť našej tvári, ale väčšinou zanedbávame ostatné časti nášho tela, najmä naše nohy. S časom, suchá koža na pätách vytvorí praskliny a nielen spôsobuje veľa bolesti, ale uľahčuje pre škodlivé baktérie vstúpiť do tela. Našťastie, s náležitou starostlivosťou, je možné navždy odstrániť tvrdú pokožku z nôh.

Pripravili sme 4 jednoduché a efektívne metódy pre dosiahnutie detskej mäkkej pokožky na nohách. Všetky potrebné ingrediencie sú ľahko a cenovo dostupné, takže jednoducho podniknite kroky.

1. Kúpeľ z petržlenovou vňaťou

Petržlen obsahujevitamínC, kolaggén a vitamín K. Tieto živiny pomáhajú opravovať a regenerovať pokožku, podporujú pružnosť pokožky a urýchľujú hojenie pokožky. Vďaka tomu je petržlen jedným z najlepších domácich prostriedkov pre suché nohy a popraskané päty.

Čo robiť:

 • Nakrájajte 10-12 petržlenových vetvičiek do jemných kúskov a pridajte to do umývadla s teplou vodou;
 • Namočte si nohy na 30 minút;
 • Opakujte denne pre hladké nohy.

2. Citrónový obklad

Citrón je jedným z najlepších prostriedkov pre suché, popraskané päty. Má antiseptické a protizápalové vlastnosti a obsahuje vitamín C. Citrónová šťava posilňuje zdravie pokožky a upokojuje podráždenie pokožky. Nemá žiadne vedľajšie účinky, takže môžete použiť túto metódu tak, ako chcete!

Čo robiť:

 • Získať jeden veľký, semi-squishy citrón a pár lacné ponožky;
 • Prerežte citrón na polovicu;
 • Dajte si na päty polovíce citróna a potom si na ne ponožky dajte. Nechajte pôsobiť 30 minút;
 • Odstráňte citrónovú kôru a vyperte na nosidlách nejaký nosný olej (napríklad kokosový orech).

3. Čajový olej na nohy

Tea tree olej bol použitý v tradičnej medicíne už v minulosti. Je to prírodné antiseptikum, ktoré upokojuje zápal pokožky a hojí rany. Použite olej z čajového oleja, aby ste sa votreli do nôh alebo urobili tento úžasný kúpeľ nôh.

Čo robiť:

 • Naplňte nádobu teplou vodou a pridajte niekoľko kvapiek oleja tea tree;
 • Dajte nohy do umývadla a namočte mozoly, kým vaša pokožka nezmäkne.

Upozornenie: Nenamáčajte viac ako 15 minút! Olej tea tree je veľmi silný a môže poškodiť pokožku, ak je v oleji príliš dlho.

4. Jablkový ocot namočiť

Jablkový ocot má veľa výhod pre naše nohy. Počas dňa naše nohy sú pokryté väčšinu času v ponožkách a topánkach, čím sa vytvárajú baktérie. Navyše naše nohy nedostávajú dostatok kyslíka, čo vedie k suchej pokožke. Jablčný ocot zabíja mikróby, zjemňuje pokožku a odstraňuje zápach z chodidla.

Čo robiť:

 • Naplňte nádobu teplou vodou (4 diely) a pridajte jeden diel jablčného octu;
 • Namočte 20 minút;
 • Po odstránení nôh z umývadla, veľmi jemne drhnite päty pemzou.

ZDROJ:brightside.me

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>