4 signály prichádzajúceho inkfarktu, ktoré si ľudia často zamieňajú s bežnou chorobou a pritom ani netušia, že ide o život

Aj keď ľudia si myslia, že infarkt musí nasledovať nejaké príznaky, nie je to vôbec tak. Existujú ľudia, ktorí majú infarkt s ťažkou bolesťou na hrudníku, ale niektorí z nich nemajú žiadne známky alebo majú nejaké príznaky, ale nemyslia si, že by to mohol byť infarkt.

Približne 25% všetkých infarktov sa objavuje „ticho“, takže neexistujú jasné alebo rozpoznateľné príznaky. Bohužiaľ, tieto infarkty sú často smrteľné, pretože mnohí si nemyslia, že by mali vyhľadať lekársku pomoc.

Podľa doktorky Chauncey Crandallovej, ktorá je jedným z vedúcich kardiológov v Amerike a strávila desiatky rokov práce na prevencii, minimalizácii a zvrátení srdcových ochorení, srdce zvyčajne upozorňuje ľudí na to, že existujú potenciálne minúty infarktu, dni alebo dokonca týždne pred udalosťou.

Tu sú niektoré náznaky, ktoré by ste nemali zanedbávať:

Opuch

Podľa väčšiny ľudí je opuch nôh alebo členkov kvôli stojacej alebo sedavej práce. Ale srdcové zlyhanie môže byť tiež spúšťačom tekutiny v tele. To môže spôsobiť opuch v oblasti brucha alebo nôh, ale aj chodidiel a členkov. Dochádza k nim aj vtedy, ak máme problémy s obličkami, ktoré nedokážu efektívne odvádzať z tela nahromadené tekutiny.

Úzkosť

Viacerí čo ich prežili tvrdia, že mali úzkostné záchvaty alebo pocit blížiaceho sa záchvatu predtým, než sa objavil infarkt. Preto je dobrou voľbou, aby ste si to mohli overiť u lekára. Vždy je lepšie sa mýliť ako potom doplatiť na zanedbanie alebo podcenenie situácie.

Bolesť v iných častiach tela

Mnoho ľudí, ktorí prežili infarkt tvrdia, že bolesť začína v ich hrudníku a potom sa šíri smerom k ramenám, lakťom, krku, čeluste, chrbtom a dokonca aj bruchu. Ale niekedy nie je skutočná bolesť na hrudníku. V niektorých z týchto častí tela sú len bolesti. Jedným z najbežnejších typov bolesti je bolesť medzi lopatkami alebo bolesť v jednom alebo oboch ramenách. Môže prísť a ísť rýchlo, ale nenechajte sa  zmiasť. Nechajte sa skontrolovať lekárom.

Kašeľ

Ľudia so srdcovým zlyhaním často vykašliavajú krvavý hlien, ale iní majú len pocit nevoľnosti alebo dýchavého kašľa, ktorý možno niekedy považovať za príznak srdcového zlyhania. K tomu dochádza kvôli nahromadeniu tekutín v pľúcach. Musíte byť opatrní pri tomto príznaku, najmä ak máte aj niektoré z ďalších príznakov.

Tu sú tiež niektoré z najčastejších známych znakov infarktu:

  • Studený pot
  • Dýchavičnosť
  • Nevoľnosť hrudníka
  • Nevoľnosť
  • Točenie hlavy
  • Citlivosť na svetlo

Nikdy nezabudnite na niektorý z týchto príznakov. Ak trvajú dlhšie ako 5 alebo 10 minút, zavolajte záchranku alebo povedzte niekomu, aby vás zaviedol do nemocnice. 

ZDROJ:newdailyrecipes.com/

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>