4 potraviny, ktoré dokonale vyživia vašu pokožku počas horúcich letných dní, nedovolia jej vysušiť sa

Počas letného obdobia je veľmi dôležité nosiť klobúky a opaľovací krém na ochranu hlavy a kože, pretože UV žiarenie je veľmi nebezpečné.

Existuje mnoho opatrení, ktoré môžete urobiť, aby ste sa ochránili, ale je tiež veľmi dôležité, aby ste živili váš organizmus zvnútra. Môžete konzumovať rôzne zdravé potraviny, ktoré sú plné užitočných zlúčenín, ktoré dokážu chrániť aj najjemnejšiu pleť a tu vám predstavíme 4 najlepšie!

Fazuľa

Fazuľa je pre naše srdce veľmi dobrá, aj keď je známe, že spôsobuje plynatosť. Ale vedeli ste, že sú tiež veľmi prospešné pre vašu tvár?

Fazuľa je bohatá na zinok, ktorý je kľúčovým živinámm pre zdravie pokožky. Ľudská koža sa neustále obnovuje a regeneruje. Množstvo omladzovacích procesov závisí od enzýmov, ako aj od proteínov založených na zinku. Jedným z príznakov nedostatku zinku sú kožné škvrny. Medzi ďalšie druhy potravín, ktoré obsahujú zinok, patria ustrice, tekvicové semená, para orechy a zázvor.

Slnečnicové semienka

Slnečnicové semená sú vynikajúce občerstvenie! Môžete ich tiež pridať do ľubovoľnej zmrzliny alebo letného šalátu, aby bola vaša pokožka chránená pred nebezpečnými UV žiareniami. Obsahujú dostatok vitamínu E, ktorý je veľmi dôležitý na použitie pri boji proti voľným radikálom, ktoré sú známe ako škodlivé pre našu jemnú pleť.

Stimulujú tiež produkciu elastínu a kolagénu. Jedná sa o vlákna, ktoré dodávajú našej štruktúre pokožke.

Meď tiež obsahuje veľkú časť týchto semien. Pomáha našej pokožke produkovať melanín. Jedná sa o pigmentový proteín, ktorý dodáva našej pleti a farbe svoju bohatú farbu a tiež bojuje proti škodlivému UV žiareniu.

Ďalšie druhy potravín, ktoré sú plné v medi, sú: huby, kel, tekvicové semienka, slivky a cícer.

Granátové jablká

Granátové jablká sú najlepšie ovocie, pretože obsahujú najväčšie množstvo antioxidantov zo všetkých. Sú plné polyfenolov, ktoré opravujú vašu poškodenú pokožku, najmä ak ste boli dlho na slnku. Obsahujú tiež tanín a antokyanín, ktoré majú protinádorové účinky, ale chránia našu pokožku pred nebezpečnými UV žiareniami.

Granátové jablká tiež obsahujú množstvo živín, ktoré sú pre našu pleť obzvlášť prospešné, ako je meď, draslík, železo, zinok a vitamíny C a K. Stimulujú našu pokožku, aby produkovala bunky plné kolagénu, ktoré sa nazývajú fibroblasty. Ostatné druhy potravín, ktoré sú bohaté na antioxidanty, sú: pomaranče, slivky, rovnako ako rôzne druhy bobúľ.

Čokoláda

Nebuďte príliš nadšení! Je to len tmavá čokoláda, ktorú by ste mali jesť v hojnosti! Obsahuje 70% viac kakaa ako mliečnej čokolády a je bohatá na zlúčeniny pod názvom flavanoly. Sú to veľmi silné antioxidanty, ktoré dokážu opraviť našu pokožku zvnútra a chrániť ju pred škodlivými UV žiareniami.

Potvrdzuje to aj nemecká štúdia. Dali skupine žien, aby napili nápoj bohatý na flavanol a ďalšia skupina pili nízky flavanolový nápoj. Neskôr boli účastníci vystavení UV žiareniu. Prešlo 12 týždňov a potvrdilo sa, že skupina, ktorá pil nápoj bohatý na flavanol, má menej poškodenia kože. Ich pokožka bola hydratovaná, hustá a ich prietok bol zvýšený. Taktiež sa znížila mierka a drsnosť ich kože.

Uistite sa, že viete, čo budete jesť! Biela alebo mliečna čokoláda má veľmi nízky obsah flavanolu. Obsahujú tiež množstvo cukru.

Ďalšie potraviny bohaté na flavanol sú: špargľa, cibuľa, špenát a lima.

ZDROJ:organichealthcorner.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>