4 ľudové prostriedky, ako sa zbaviť vitiligo a obnoviť farbu pleti

Existuje veľa ľudí s bielymi škvrnami na tvári alebo ich rukách, a to je stav kože nazývaný vitiligo. Táto choroba môže byť prítomná u oboch pohlaví a bez ohľadu na to, aký pôvod máte. Avšak ľudia s tmavou kožou sú náchylnejší na vitiligo.

Aby ste sa zbavili tohto stavu pokožky a získali si farbu pleti, existuje niekoľko prírodných liekov zdedených od našich predkov.

  1. Kurkuma a horčicový olej

Zmiešajte približne 5 čajových lyžičiek kurkuma prášku s 250 ml horčičného oleja. Aplikujte zmes na oblasti s farebnými odtieňmi dvakrát denne. Opakujte toto opatrenie denne, kým neuvidíte zlepšenie. Tento nápravný prostriedok by nemal aplikovať dlhšie ako 2 mesiace.

2. Bazalka a limetka

Bazalkové listy stimulujú produkciu melanínu. Zmiešajte niekoľko kvapiek extraktu bazalkových listov s limetkovou šťavou a naneste ju na postihnuté oblasti. Táto liečba je všeobecne známa ako účinná v priebehu približne 5-6 mesiacov.

3. Medená voda

Vložte vodu do medenej nádoby a nechajte ju stáť cez noc. Spotrebujte túto vodu denne, aby ste stimulovali produkciu melanínu. 
Výsledky sa nezobrazia ihneď, preto opakujte metódu, kým nezmiznú.

4. Semená reďkovky

Môže uprednostňovať regeneráciu melanínu. Na prášok získaný zo semien reďkovky nalejte niekoľko lyžičiek octu. Získate pastu a aplikujte ju na postihnuté oblasti. Opakujte tento postup počas 6 mesiacov.

ZDROJ:beautyhealther.org

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>