4 dôvody, prečo musíme venovať pozornosť ananásu

Leto milujeme pretože je skvelé, prináša veľa zábavy a zážitkov. S tým je ale spojený väčší výdaj energie, ktorú musíme odniekiaľ čerpať. Skvelým zdrojom je napríklad ananás. A nájde sa pre neho i ďalšie využitie.

Je zdravý

Ananás má veľa vitamínu C, ktorého pomocou posilníte svoj imunitný systém na celé leto. Okrem toho je to skvelý zdroj mangánu a vitamínu B1, ktorý vášmu telu dodá veľa antioxidantov.

Je magický

Ananás má doslova magické schopnosti. Leto býva plné grilovaček, kde ľahko prejete a môže vám byť ťažko. Nebojte sa, nie je to dôvod opustiť zábavný večierok – stačí zjesť kúsok šťavnatého ananásu a hneď sa začnete cítiť lepšie.

Je univerzálny

Ananás má veľa využitie. Môžete ho zjesť ako ľahkú desiatu, rozmixovať do smoothie, alebo zapiecť do koláča. 

Je jednoducho fantastický

Stáva sa, že nám veľa zdravých vecí nechutí a jeme je skôr z donútenia v rámci dodržiavania zdravého životného štýlu. Ananás je ale natoľko lahodný, že sa využíva do jedál všetkého druhu. Môžete ho primiešať do šalátov, pridať do mäsovej zmesi, alebo ním poklást pizzu. 

ZDROJ:sovkusom.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>