19 afrodiziakálnych potravín na okorenenie vášho milostného života

Či už na Valentína plánujete domáce jedlo alebo máte na mysli konkrétnu reštauráciu, bezpochyby chcete túto udalosť čo najlepšie využiť. Náš zoznam prírodných afrodiziakálnych potravín a nápojov vám poskytne predstavu o tom, čo hľadať, aby ste naštartovali libido.

Afrodiziakum je akékoľvek jedlo alebo nápoj, o ktorom je známe, že stimuluje sexuálnu túžbu. Tieto položky sa, samozrejme, neobmedzujú iba na zvláštne príležitosti – a nemali by byť. Majte tento zoznam po ruke na každú noc, ktorú by ste chceli mať trochu extra romantiky vo vzduchu.

S týmito kulinárskymi afrodiziakumami sa nielen (väčšinou) ľahko pracuje, ale poskytujú ďalšie zdravotné výhody okrem toho, že zvyšujú vašu sexuálnu túžbu.

Mandle

Mandľa je obľúbená medzi fitness nadšencami. Patrí do skupiny zdravých orechov s vysokým obsahom mononenasýtených tukov. V staroveku sa mandľová orech používala ako symbol plodnosti.

Výhody mandlí presahujú rámec „dobrých“ tukov: mandle majú prirodzene vysoký obsah vlákniny a najmä vitamín E. O mandlovom oleji sa hovorí, že má sexuálne stimulujúci zápach na podporu mužských a ženských libidos.

Čokoláda

Pravdepodobne najobľúbenejšia a najznámejšia afrodiziaká čokoláda je obľúbeným fanúšikom z mnohých dôvodov. Je k dispozícii v celom rade príchutí a párov s takmer všetkým okrem zeleniny. Ľudia, ktorí si do čokolády oddávajú čokoládu, majú prirodzene vysoký obsah antioxidantov, vykazujú lepšiu duševnú a fyzickú pohodu ako tí, ktorým sa úplne vyhýbajú.

Čokoláda obsahuje stimulant nazývaný fenyletylamín, ktorý interaguje s rovnakými časťami mozgu, ktoré sú vzrušené sexom. Najvyššie hladiny tejto milostnej chemikálie sa nachádzajú v horkej čokoláde, takže skúste nájsť niečo s obsahom kakaa vyšším ako 60%. 

Hrach

Zvážte pridanie sladkého hrášku ako zdravšiu zložku k jedlu vášho Valentína. Hrášok je nielen nízkokalorický a má vysoký obsah vlákniny, ale obsahuje rovnaký prírodný stimulátor libida ako čokoláda!

Vanilka

Vanilka je obľúbenou príchuťou koláčov a zmrzlín, ale vedeli ste, že prírodné bobule vanilky sú jedným z najstarších afrodiziakov, o ktorých sa vie? Starodávne aztécke a mayské kultúry používali vanilku a čokoládu špecificky ako mužské libido a zosilňovač výkonu, takže príbehy idú.

Vanilku je možné včleniť do vášho večera niekoľkými spôsobmi, od tradične ochuteného vanilkového tortu s vanilkovou polevou alebo vanilkovej zmrzliny na boku čokoládového višňového koláča. Pokúste sa nájsť kvalitnú vanilku.

Med

Miestny surový, ekologický med je osvedčeným liekom na boj proti alergiám. Vlastnosti medu, ktoré sú väčšinou vyrobené z peľu z miestnej oblasti, fungujú ako typ vakcíny vo vašom systéme. Spracovaný peľ stimuluje vaše telo, aby vytvorilo antigény potrebné na potlačenie príznakov sezónnej alergie.

Med je tiež jedným z najúčinnejších a najjednoduchších hormonálnych zosilňovačov: pomáha zvyšovať hladinu estrogénu u žien a testosterónu u mužov a tiež uľahčuje vzrušenie. Po večeri zvážte ponechanie fľaše medu vedľa plechovky šľahačky pre ďalšiu zábavu.

Granátové jablko

Toto superpotraviny sú najúčinnejšie zdokumentované ako účinné antioxidanty. Východná medicína používa granátové jablká na liečenie depresie a posilnenie imunitného systému. Je známe, že granátové jablká na svojom mieste na tomto zozname zvyšujú citlivosť pohlavných orgánov u mužov aj žien.

Môže to však byť chúlostivé ovocie. Pred otvorením si pozrite video nižšie, aby ste si nevytvorili neporiadok, ktorý by potenciálne mohol zafarbiť oblečenie.Granátové jablko Granátové jablko: Ako rezať otvorené granátové jablko – Tajný trik s granátovým jablkom

Vodný melón

Okrem toho, že je melón prirodzene sladký a má nízky obsah kalórií, je v elektrolytoch veľmi vysoký. Elektrolyty sú oveľa lepšou voľbou ako voda na zlepšenie hydratácie a cirkulácie – samozrejme cirkulácia na všetkých správnych miestach! Zostať dobre hydratovaný, zvlášť dôležité v dňoch, keď by ste mohli piť alkoholické nápoje a / alebo sa zúčastňovať fyzických aktivít.

Baluty

Populárne pouličné jedlo na Filipínach, toto je určite jedlo pre milovníkov dobrodružnejších jedál. Balut je čiastočne vyvinuté oplodnené kačacie vajce, ktoré sa varí a konzumuje priamo zo škrupiny. Filipínci považujú v mnohých ázijských krajinách za pochúťku. Veria, že balut zvyšuje výdrž a sexuálnu túžbu. Tvar balutu a skutočnosť, že musíte šťavy vysávať skôr, ako začnete jesť mäsovú časť, tiež prepožičiavajú jej sexuálnemu združeniu.

Čerešne

Čerešne sú ďalšie klasicky sexy jedlo, ale majú aj skutočne zdravé výhody. Je plná antioxidantov a dokonca aj antihistaminík – užitočný nástroj, ktorý môžete využiť pri skúškach nových potravín. Ako bonus za špeciálne účinky na Valentína sú čerešne jedným z mála potravín, o ktorých je známe, že zvyšujú produkciu feromónov (hormóny, vďaka ktorým je nadržaná).

Banány

Banány, podobne ako vodný melón, sú okrem svojej falošnej podstaty plné elektrolytov, ktoré pomáhajú zlepšovať hydratáciu a cirkuláciu. Ako bonus môžu banány obsahovať aj druh enzýmu nazývaného bromelaín. Okrem toho, že bromelaín je silným tráviacim enzýmom, zvyšuje sa jeho sexuálna motivácia a výkon.

Vychutnajte si výhody banánov kombináciou s iným ovocím v čokoládovej fondue alebo s domácim receptom z domáceho banánového chleba.

Figy

Podobne ako granátové jablko, aj figy môžu byť chúlostivým jedlom. Aj keď si v obchode môžete kúpiť sušené alebo upravené figy, mali by ste zvážiť začlenenie fíg do jedál. Figy sú skutočne veľmi výživné: s vysokým obsahom vlákniny, draslíka a vitamínov B.

Pokiaľ ide o afrodiziaká, málo potravín si konkuruje povesti obr. Niektoré legendy hovoria, že to bola figa, ktorú Eva požiadala Adama, aby jedol v Edenovej záhrade! Čerstvé figy sú známe tým, že sú sexuálne príťažlivé vo všetkých smeroch, najmä preto, že sa môžu podobať ženským „nezamestnateľným“.

Avokádo

Avokádo je neuveriteľne výživné jedlo, najmä v pokožke, ktorá upokojuje vitamín E a hydratuje draslík. Keďže avokáda sa podobajú mužským semenníkom, môžu byť erotickým doplnkom vášho romantického jedla (ospravedlňujeme sa, ak sa na ne už nikdy nebudete pozerať!).

Ustrice

Ako klišé ako ustrice môžu byť, existuje dôvod, prečo sú tieto populárne morské plody spojené so sexuálnou túžbou. Ustrice sú plné minerálneho zinku, ktorý je nevyhnutný pre produkciu testosterónu a zdravý sexuálny apetít u mužov aj žien.

Ustrice sa môžu vyprážať, konzumovať celé na škrupine alebo pripravené v akomkoľvek množstve jedál z morských plodov. Keďže môžu byť zložitejšie, mohli by ste pripraviť prípravy tímovou aktivitou pre vás a vašich blízkych.

Losos

Morské plody, najmä losos, majú zvyčajne omega-3 mastné kyseliny. Sú to dobré tuky, o ktorých je známe, že zvyšujú hladinu serotonínu. Serotonín je jedným z najznámejších hormónov, ktoré sa cítia dobre a sú spojené s relaxáciou a zdravým stavom mysle.

Varenie lososa je pomerne ľahké, ale ak dokážete získať čerstvého lososa (VEĽMI čerstvý), možno sa pokúste pripraviť nejaké sushi. Pridajte extra chilli papričky pre ďalšie afrodiziakové zvýšenie.

Kaviár

Kaviár, podobne ako ustrice, je plný minerálneho zinku zvyšujúceho testosterón. A rovnako ako čerstvé ustrice, aj dobrý kaviár je jednou z pravých pochúťok od Matky prírody. Za stovky rokov sa kaviár považuje za najvyššiu afrodiziakum.

Čo presne je kaviár? Tieto slané, slané rybie vajcia sú na rozdiel od iných potravín. Jedným zo symbolov maximálnej plodnosti je tiež ťažké poraziť nutričnú hodnotu kaviáru: vysoký obsah bielkovín a cievnych dilatácií aminokyselín.

Červené víno

Aj keď to môže byť získaná chuť, niekoľko romantických večerí by bolo kompletných bez fľaše červeného vína. Aj keď je dobre známe, že alkohol vo víne môže byť relaxačný, červené víno obsahuje antioxidant zvaný resveratrol. Resveratrol sa v posledných rokoch stal stále populárnejšou pre sľub, ktorý sa prejavuje pri liečbe a prevencii kardiovaskulárnych ochorení.

Dôvodom, prečo je resveratrol tak vzrušujúci ako doplnok, je jeho účinnosť pri zlepšovaní krvného obehu a obehu v celom tele. Takže, pokiaľ sa budete cítiť bezpečne a nadšení, užívajte si zodpovedné tipy.

Šampanské

Uloženie na špeciálne príležitosti, vstrebávanie šampanského alebo šumivého bieleho vína, je jedným z najtriednejších spôsobov, ako sa počas svätého Valentína utrácať. Nápoj z pohárov na šampanské má tiež sexy význam, najmä v noci. Ráno potom pridajte trochu pomarančovej šťavy na mimózu pri raňajkách.

Skutočné šampanské musia pochádzať z francúzskeho šampanského. Rovnaké hrozno pestované a pripravené rovnakým spôsobom v iných krajinách sa však musí nazývať „šumivé biele víno“. Šumivé vína majú v skutočnosti rovnaké antioxidačné účinky ako červené víno a vôňa šampanského / šumivého vína sa považuje za silnú repliku feromónu. Rozhodnite sa pre druhú možnosť, ak sa snažíte získať podobný účinok a zároveň by ste boli skromný.

Cesnak

Strúčky cesnaku obsahujú niečo, čo sa nazýva allicín, ktoré je známe svojou schopnosťou pomáhať znižovať hladinu cholesterolu a predchádzať srdcovým chorobám. Pretože sa však tento článok týka, v skutočnosti rovnaká zložka zvyšuje prietok krvi. V skutočnosti bolo egyptským kňazom v staroveku zakázané konzumovať cesnak zo strachu, že by nedokázali ovládnuť svoju túžbu.

Cesnak nie je prvé jedlo alebo korenie, ktoré prichádza na myseľ pre romantický večer, kvôli jeho trvalým účinkom na váš dych. Pokiaľ však budete jesť chutné jedlo s cesnakom, aj vy aj vaše rande, pravdepodobne si to nevšimnete. Ak chcete byť na bezpečnej strane, skúste jedlo ukončiť niečím mätovým alebo si zoberte cesnakové kapsuly.

Bazalka

Je známe, že bazalka je jednou z hlavných zložiek talianskeho varenia, keď po požití špecificky zvyšuje ženské libido. Basilova výrazná aróma však môže zvýšiť túžbu mužov i žien.

Výhody bazalky sa pohybujú od podpory imunitného systému a protizápalových vlastností až po účinky na zníženie bolesti a horúčky. Takže, aj keď s tým nechcete variť, udržanie čerstvej rastliny bazalky v kuchyni by mohlo byť viac ako chutnou dekoráciou.

Chilli papričky

Čili papričky okrem smiešne vysokého obsahu vitamínu C obsahujú aj karotenoidné antioxidanty, o ktorých sa uvádza, že majú vlastnosti regulujúce inzulín. Pretože možno budete chcieť niečo sladké pôsobiť proti koreneniu, bolo by dobrým predchodcom dezertu servírovanie misky s chilli papričkami.

Kapsaicín v chilli papričke je prírodný afrodiziakum pre vás aj vášho partnera. Radostná bolesť spojená s kapsaicínom uvoľňuje endorfíny a zvyšuje prietok krvi – konkrétne do úst a pier.

Táto jedinečná kombinácia pocitu dobrých hormónov a bacuľatých pier sa objaví aj pri zapnutí, takže vizuálny efekt vo vašom rande ich zasiahne na pôvodnej úrovni.
Ak sa cítite exotický, môžete dokonca skúsiť chilli-čokoládový dezert a ukončiť jedlo na super sexy tóne.

ZDROJ: DailyHealthPost .com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>