Azda neexistuje človek, ktorý by nemal rád čokoládu. Čokoláda nie je len sladká maškrta, ale aj zdravá pochúťka. Viete, ako pomáha nášmu telu a ako ju maškrtiť, aby ste si nepoškodili zdravie? Pravdepodobne už hádate, ktorá čokoláda bude najlepšia. Pozrime sa, čo sa dá povedať o každom z nich.

Horká čokoláda

Čierna čokoláda obsahuje asi 530 kcal na 100 g. Nazývame to aj horkou čokoládou a hovorí sa, že začína na 70% kakaových bôbov na 99%. Čím viac, tým lepšie. Chuť však neovplyvní každého a väčšinou väčšina z nás uprednostňuje mliečnu čokoládu, ktorá je rozhodne sladšia. Čierna čokoláda sa tiež z nejakého dôvodu nazýva bitter. Je to preto, že neobsahuje pridaný cukor. Má tiež najmenej sacharidov zo všetkých čokolády a výhody zdravia pre svoje potraviny. Počet kalórií je tiež najmenší, ale tu rozdiely nie sú obrovské.

Mliečna čokoláda

Mliečna čokoláda obsahuje približne 50% kakaových bôbov. Ako už názov napovedá, obsahuje aj mliečne výrobky a sladkú chuť poskytuje cukor. Z tohto dôvodu má viac kalórií ako čierna čokoláda, pretože 531 kcal v 100 g. Môžete ju jesť, ale v obmedzenom množstve. Táto čokoláda určite ovplyvní našu postavu, ak ju preháňame. Má tiež oveľa menej zdravotných vlastností ako tmavá čokoláda.

Biela čokoláda

Je najsladšia zo všetkých čokolád. Hoci je ťažké to nazvať čokoládou, pretože vôbec neobsahuje kakaové bôby. Obsahuje však veľa mlieka, najviac kalórií, pretože 564 kcal v 100 g a neexistujú žiadne hodnoty pre naše zdravie. Cukor je hlavnou zložkou bielej čokolády a môže predstavovať 60% jeho zloženia. Už niekoľko kociek presahuje denné normy spotreby. To nepriaznivo ovplyvňuje tráviaci systém, podporuje obezitu a zhoršuje odolnosť a pleť. Okrem toho, umelé látky sú zodpovedné za chuť bielej čokolády, nie je tu žiadna príroda.

Výhody konzumácie tmavej čokolády

Horká čokoláda je určite tou najlepšou voľbou. Okrem toho, jesť niekoľko kociek takejto čokolády môže podporiť naše zdravie. Jeho horká chuť vďačí za vysoký obsah kakaa a mnohé štúdie potvrdzujú jeho úžasný vplyv na zdravie.

  1. Pomáha pri koncentrácii, vyživuje mozog
  2. Dodáva energiu
  3. Zlepšuje náladu
  4. Zabraňuje ateroskleróze a krvným zrazeninám
  5. Posilňuje srdce
  6. Filtruje obličky
  7. Uvoľňuje kašeľ
  8. Chráni pred mŕtvicou
  9. Podporuje pamäť
  10. Spomaľuje trávenie, takže dáva pocit plnosti

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>