13 dôvodov prečo by ste mali mať sex častejšie. Napríklad jeden z nich- u žien pravidelný sex zabraňuje vzniku nádoru prsníka

Ak naozaj potrebujete dôvod na zvýšenie miery vášne v spálni, poskytneme niekoľko dobrých dôvodov. Podľa vedy má sex mnoho pozitívnych dôsledkov, ktoré súvisia nielen s narodením detí a potešením. Najmä intímne potešenie má pozitívny vplyv na zdravie.

Hovorme o tom podrobnejšie

1. Intimita spáli kalórie

Ak potrebujete dobrý dôvod na vypálenie nadváhy, našli ste to. Fyzické zaťaženie, ktoré telo zažíva počas sexu, je porovnateľné s fyzickou záťažou. Intimita medzi partnermi posilňuje svalový tonus, zvyšuje srdcovú frekvenciu, zlepšuje celkové telesné funkcie. V roku 2013 sa uskutočnila zvedavá štúdia. Účastníci mali senzory, ktoré fixovali svoju činnosť. V priemere pohlavný styk, ktorý spolu s predlžovaním trvá 25 minút, pomohol mužom spáliť okolo 100 a ženy – asi 70 kalórií.

2. Pomáha spať

Po orgazme, telo produkuje hormón prolaktín, ktorý je zodpovedný za relaxáciu. V prípade, že sa človek cíti unavený, sex pomôže urýchliť zaspávanie.

3. Milostné cvičenia znižujú krvný tlak a stres

V roku 2005 uskutočnil Skotsko nasledujúci experiment. Dobrovoľníci boli požiadaní, aby zaznamenali svoju sexuálnu aktivitu počas dvoch týždňov, potom každý z účastníkov musel vyriešiť určité vyvolané problémy. Rozhovor s publikom alebo verejné riešenie matematických rovníc je často úmerný zvýšenej úrovni stresu. Účastníci, ktorí zaznamenali pravidelnú sexuálnu aktivitu v kritickom čase, sa lepšie vyrovnali s úlohou: v stresovej situácii zaznamenali menej skokov v krvnom tlaku. Vedci sa domnievajú, že pravidelná sexuálna práca pomáha udržiavať kardiovaskulárny systém normálny.

4. Zdravé srdce

Pravidelný sex môže dlhodobo ťažiť zo srdca. Britskí vedci zistili nasledovné. Sexuálny styk dvakrát týždenne počas dvadsiatich rokov výrazne znižuje riziko srdcových záchvatov u mužov. Ak má osoba intimitu len raz za mesiac, za desať rokov sa zvyšuje riziko náhlej smrti viac ako o polovicu. Vedci spájajú výhody sexuálnej aktivity s dodatočnou produkciou hormónov estrogénu a testosterónu. Ženské aj mužské hormóny majú priaznivý účinok na všetky systémy tela vrátane kardiovaskulárneho systému.

5. Sex môže zabrániť vzniku rakoviny

Muži, ktorí majú zdravý sexuálny život, majú menej pravdepodobnosti rakoviny prostaty. U žien pravidelný sex zabraňuje vzniku nádoru prsníka.

6. Zvyšuje imunitu

Sexuálna intimita pravidelne každý týždeň stimuluje imunitný systém a poskytuje ochranu proti prechladnutiu. V jednom z experimentov výskumníci požiadali študentov o vyplnenie dotazníkov o pravidelnosti sexuálnej aktivity. Potom účastníci odobrali sliny na kontrolu hladín protilátok (imunoglobulínov). Tieto bunky odolávajú vírusom. Ukázalo sa, že úroveň protilátok u študentov, ktorí majú pravidelné sexuálne kontakty, je v priemere o tretinu vyššia.

7. Utlmuje bolesť

Na rozdiel od prevládajúceho stereotypu, bolesť hlavy nemôže byť prekážkou pre sex. Naopak. Nemeckí vedci zistili, že intimná afinita uľahčuje ženám bolesti hlavy a pomáha znižovať príznaky migrény. Orgasmus pomáha pri prerozdeľovaní toku krvi v tele. Endorfíny, uvoľnené po sexe, môžu pôsobiť ako druh analgetík.

8. Sex predlžuje život

Ovocný sexuálny život vedie k dlhovekosti. Štúdia vykonávaná zamestnancami univerzity Duke pokrývala obdobie medzi rokmi 1955 a 1980. Muži s pravidelnou intimitou boli v kategórii tých, ktorých predpokladaná dĺžka života bola vyššia. U žien je pohlavný styk hlavným kritériom dlhovekosti.

9. Intimita posilňuje vzťahy

Oxytocín sa nazýva hormón lásky. Počas fyzickej blízkosti sa látka uvoľňuje a zvyšuje romantickú náklonnosť medzi partnermi. Na ďalšie posilnenie vzťahu sa po sexuálnom styku musíte zblázniť a ukázať väčšiu citlivosť. Bozky, objatia a príjemné slová po sexe zvyšujú úroveň spokojnosti so vzťahmi vo všeobecnosti.

10. To je kľúčom k šťastiu

Fyzická blízkosť nemusí byť vždy prijateľná, najmä ak majú ľudia chronické ochorenia alebo sú staré. V tomto prípade vedci odporúčajú, aby páry mali čas na sex, aspoň raz za mesiac. V starobe sexuálna aktivita nevyhnutne nevedie partnerov k orgazmu, ale stále to poteší.

11. Sex robí ľudí múdrejšími

Štúdia vykonaná zamestnancami univerzity Princeton bola vykonaná na potkanoch. Avšak, jeho výsledky sú celkom použiteľné pre ľudí. U hlodavcov, ktorí mali častejšie sexuálne kontakty, sa v hipokampe mozgu vyvíjali neuróny. Toto oddelenie je zodpovedné za učenie a pamäť.

12. Ľudia vyzerajú mladšie

Vedci zistili, že ženy vo veku od 40 do 50 rokov, ktoré majú sex aspoň trikrát týždenne, vyzerajú mladšie. Endorfíny, ktoré sa produkujú počas sexu, zlepšujú kvalitu spánku a majú priaznivý vplyv na vzhľad pokožky.

13. Tým sa zvyšuje libido

Paradoxne, časté sexuálne kontakty môžu byť pre partnerov neúnavné. Čím viac sexov v ich živote je, tým viac ho chcú. V prípade, že partneri nemajú špeciálnu túžbu, dokonalé spriaznenenie je schopné rozveseliť.

ZDROJ:/post/sexuality

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>