12 vecí, ktoré spôsobujú rakovinu, ktoré je potrebné odstrániť z vašej spálne práve teraz!

Najlepší spôsob, ako zostať zdravý – je jesť zdravé potraviny a zostať vo forme, s pravidelným cvičením, ale nemali by ste tiež ignorovať riziko vzniku niektorých rakovinotvorných vecí vo vašej domácnosti. V našom dome je veľa objektov, ktoré obsahujú karcinogénne látky, ktoré v skutočnosti majú vplyv na naše zdravie – zahŕňa sa nábytok a oblečenie, rovnako ako obliečky a vankúše.

Tu je 12 dôvodov, ktoré spôsobujú rakovinu, ktorú musíte okamžite odstrániť z vášho domova:

Vymeňte oblečenie z anorganických materiálov

Oblečenie, ktoré nosíme každý deň, je vyrobené z nylónu a iných syntetických materiálov. Nylón, teflón a PVC produkujú karcinogény, ktoré sú veľmi škodlivé pre naše telo, takže budete musieť vymeniť oblečenie, ktoré sú vyrobené z organického materiálu.

Vymeňte vankúše a obliečky na vankúše

Vankúše sú v podstate vyrobené z bavlny, ktorú väčšina ľudí považuje za najlepší materiál na spanie. Napriek tomu je bavlna jednou z najviac postriekaných rastlín – je plná insekticídov a pesticídov, ktoré môžu poškodiť naše zdravie. Preto je najlepšie nahradiť vankúše látkou z kanabisu alebo ľanu. Organická bavlna je tiež dobrou voľbou.

Odstráňte drevotriesku a MDF nábytok zo spálne

Tento typ nábytku môžu viesť k tvorbe formaldehydu vo vzduchu po mnoho rokov, čo by mohlo mať významný negatívny vplyv na vaše zdravie.

Odstránenie nábytku z umelej a syntetickej kože

Nábytok z umelej kože, syntetickej kože vyzerá skvele, ale môže tiež poškodiť naše zdravie. Syntetická koža je vyrobená z PVC, potvrdené endokrinné disruptor, ktorý môže poškodiť niekoľko dôležitých orgánov v tele. Nábytok vyrobený z umelých materiálov obsahuje významné množstvo formaldehydu a amoniaku a to sú dve karcinogénne zlúčeniny, o ktorých je známe, že urýchľujú vývoj nádorov.

Zbavte sa kobercov

Koberce sú praktické, ale tiež zbierajú prach a sú vyrobené z nebezpečných syntetických materiálov, ktoré môžu ohroziť vaše zdravie a zdravie vašich blízkych.

Farba

Farba, ktorú obvykle používame na našich stenách, obsahuje karcinogénne zlúčeniny, ktoré môžu spôsobiť rôzne typy rakoviny. Namiesto tohto typu farby by ste mali farbiť svoj dom s neprchavými organickými farbami, ktoré nepoškodia vaše zdravie.

Bez topánok

Topánky musíte oddeliť na domáce a vonkajšie. Nikdy v domácnosti nepoužívajte pouličné topánky – umožní to potenciálne nebezpečné pripojenie do vášho domova a ohrozenie zdravia.

Vyhnite sa používaniu elektronických zariadení vo vašej spálni

Notebooky, tablety a televízia by nemali byť vo vašej spálni – sú spojené s nespavosťou a ďalšími poruchami spánku a spôsobiť vážne zdravotné problémy.

 

Kúpiť vysoko kvalitný čistič vzduchu

Čističe vzduchu s filtrami HEPA sú relatívne lacné a udržiavajú vo vašom dome vzduch bez toxínov, ako je formaldehyd. Vložte jeden do svojej spálne, aby sa vám spalo lepšie.

Vymeňte záclony

Záclony, ktoré všetci používame, môžu hromadiť prach a sú to látky znečisťujúce ovzdušie, ktoré môžu ohroziť naše zdravie.

ZDROJ:fithacker.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>