11 dostačujúcich dôvodov, prečo by ste mali piť vodu z medených nádob, štúdie potvrdzujú fakt, že to môže zlepšiť naše zdravie

Podľa starodávnej liečebnej praxe Ayurveda sú medené nádoby lepšie na pitnú vodu a môžu regulovať produkciu a distribúciu energie v tele. Dokonca aj veda potvrdzuje fakt – štúdie ukázali, že voda uložená v medenej nádobe cez noc môže absorbovať všetky zdravotné výhody minerálu a má pozitívny vplyv na naše blaho. Meď je úžasný minerál, ktorý dokáže regulovať enzymatické reakcie v tele a zlepšovať zdravie našich spojivových tkanív a zároveň reguluje využitie železa. To je dôvod, prečo niektorí odborníci odporúčajú piť pitnú vodu z medených nádob ako spôsob, ako zlepšiť naše zdravie.

 

 Tu je 11 dôvodov, prečo by ste mali začať takto:

Podporuje stratu hmotnosti

Ak ste nedokázali schudnúť ani po tom, čo ste vyskúšali všetko, čo môžete, mali by ste piť vodu z medených nádob. Meď zlepší trávenie a podporí úbytok hmotnosti rýchlym prerezaním tuku.

Zabraňuje predčasnému starnutiu

Meď je silný antioxidant, ktorý dokáže chrániť bunkové membrány. Robí to tým, že reaguje s enzýmom superoxid dismutázy, ktorý môže tiež chrániť vás pred voľnými radikálmi. Týmto spôsobom môže meď spomaľovať proces starnutia a zabrániť vzniku vrások a jemných čiar na tvári. Podporí regeneráciu buniek vo vašej pokožke a odstráni odumreté bunky kože.

Urýchľuje hojenie rán

Meď je protizápalové, antivírusové a antibakteriálne činidlo, ktoré môže podporovať regeneráciu buniek a urýchliť hojenie menej závažných poranení. Taktiež posilní imunitný systém a vylieči infekcie z vášho tela.

Stimuluje štítnu žľazu

Ľudia trpiaci poruchami štítnej žľazy majú jednu spoločnú vec – nízke hladiny medi. To ukazuje, že medzi problémami s minerálmi a štítnou žľazou existuje spojitosť, pretože reguluje funkciu žľazy. Nedostatok medi môže spôsobiť problémy u ľudí s nízkymi a vysokými hladinami hormónov štítnej žľazy, takže pitná voda z medených nádob môže byť skutočným nápadom, ak čelíte tomuto problému.

Znižuje riziko rakoviny

Keďže môže bojovať proti voľným radikálom v tele a má silný antioxidačný účinok, meď môže znížiť riziko niekoľkých druhov rakoviny.

Reguluje produkciu melanínu

Meď hrá veľkú úlohu pri výrobe melanínu, pigmentu zodpovedného za farbu našej pokožky, vlasov a očí. Melanín chráni pokožku pred spálením a urýchľuje hojenie rán a nízka hladina môže skutočne urýchliť predčasné šedivenie vlasov.

Zabraňuje anémii

Meď výrazne zlepšuje vstrebávanie železa v tele, čo znamená, že môže zabrániť anémii. Nedostatok železa v krvi môže spôsobiť, že máte anémiu a spôsobujete príznaky ako je únava, problémy s trávením a svalová slabosť. Meď je dôležitým minerálom, ktorý nevyžaduje iba správnu tvorbu a regeneráciu buniek – zaručuje tiež, že vaša krv dostane všetko potrebné železo.

Liečba tráviacich problémov

Meď dokáže regulovať funkciu vášho žalúdka a zabezpečiť správny priechod potravy v črevnom trakte, čo účinne eliminuje problémy ako sú plyny a kyslý reflux. Pite vodu z medených nádob a už nikdy netrpíte tráviacimi problémami.

Zabezpečuje správne zdravie srdca

Podľa štúdií môže pitná voda z medených nádob regulovať hladinu cholesterolu a triglyceridov a udržať vaše srdce funkčné.

Zlepšuje funkciu mozgu

Neuróny sú pokryté myelínovým plášťom, ochrannou vrstvou, ktorá tiež umožňuje správny prenos signálov. Meď môže syntetizovať fosfolipidy v tele, ktoré sú potrebné pre správnu tvorbu myelínového plášťa, čo znamená, že môže tiež zlepšiť funkciu Vášho mozgu a pomôcť vám premýšľať rýchlejšie a lepšie.

Poskytuje artritickú úľavu

Meď má protizápalový prostriedok, ktorý môže zbaviť artritické symptómy a liečiť choroby, ako je dna, reumatizmus a artritída. Okrem toho môže meď posilniť váš imunitný systém a kosti a zabrániť rôznym druhom bolesti. Pite vodu z medených nádob a nikdy sa nebudete báť bolesti kĺbov znova.

ZDROJ:newdailyrecipes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>