10 zvykov, ktoré majú zlý vplyv na naše obličky! Neprehliadnite ich, sú dosť dôležité

Oblička je spárovaný orgán a hrá veľmi dôležitú úlohu vo fungovaní ľudského tela. Čistí krv zo škodlivých látok a udržuje rovnováhu vody a soli. Súčasne prispieva k regulácii krvného tlaku a podporuje tvorbu červených krviniek. Môžeme mať dlhý zoznam funkcií obličiek, ale bohužiaľ musíme pripustiť, že v mnohých prípadoch vážne neberieme dôležitosť tohto orgánu a nepomáhame správne fungovať. Väčšina ľudí má niektoré zlé návyky, ktoré nemajú dobrý vplyv na zdravie obličiek. V nasledujúcich riadkoch uvádzame niektoré návyky, ktoré by sme sa mali vzdať, ak chceme zachovať zdravie našich obličiek.

1. Pitie a fajčenie

Nespočetne krát bolo preukázané, že fajčenie a konzumácia alkoholu negatívne ovplyvniť naše zdravie. Tieto návyky bránia riadnemu fungovaniu obličiek, takže vedia, nie k boju proti škodlivým látkam, ale tieto látky sú zlé pre telo. Vo filmoch vidíme, všetci fajčia a pijú alkohol, je zavádzajúce, pretože žijema tak dobre v reálnom živote, zničíme si zdravie, čo môže mať vážne následky.

 2. Spánok

Nedostatok spánku môže viesť k ochoreniu obličiek. Vysvetlenie spočíva v tom, že keď  v noci spíme, tvoriace tkanivá obličky boli obnovené, ajkeď nespíme dostatočne, tento proces prebieha len čiastočne.

3. Vysoká spotreba kofeínu

To robí dobrý spánok ešte zložitejším. Len kávu a kofeín v nealkoholických nápojoch, konzumácia veľkého množstva je škodlivé pre telo, a to najmä na obličky. Kofeín má močopudné účinky, dehydruje organizmus a spôsobuje obličky pracovať zbytočne.

4. Pasívny životný štýl

Pasívne životný štýl má zlý vplyv na obličky, preto aby sme mali dobrý krvný obeh, budete potrebovať nejaké cvičenia každú hodinu. Pravidelné cvičenie môže tiež pomôcť zabrániť vzniku obličkových kameňov.

5. Nedostatok vitamínu B6

Pre správne fungovanie obličiek musíme každý deň skonzumovať 1,3 ml vitamínu B6. Tento vitamín sa nachádza v hydinovom mäse, rybách, zemiakoch a ovocí.

6. Retencia vody

Častá retencia moču môže viesť k dysfunkcii obličiek a inkontinencii.  Retencia moču je stav, pri ktorom sa hromadí moč z rôznych dôvodov v ktoromkoľvek mieste močového traktu.

7. Vysoké množstvo soli

Hlavným zdrojom sodíka v soli pre ľudský organizmus, ale ak sa využíva veľké množstvo soli, obličky už nie sú schopné vyrovnávať množstvo vody a soli v krvi. Odporúčaná denná konzumácia soli pre dospelých 5 až 6 g.

8. Vaginálne diéty

Počas bezohľadnej stravy musia obličky pracovať dvojnásobne a dokonca ani nezískajú potrebné živiny.

9. Nezabezpečený proteín

Proteín sa v tele nesmie hromadiť, podobne ako tuky. Vysoký príjem bielkovín zaťažuje obličky. Riziko vzniku obličkových kameňov je tiež vyšší.

10. Nízka spotreba vody

Aby mohli obličky a celé telo dobre fungovať, musíme denne spotrebovať dostatok vody. Voda odstraňuje všetky jedy z nášho tela.

Zdravie našich obličiek je v našich rukách, zvykneme si na zlé návyky a budeme sa cítiť oveľa lepšie!

Tento článok slúži len na informačné účely. Pre správnu diagnózu a správnu liečbu sa poraďte so svojím lekárom.

ZDROJ:ketkes.com

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>