10 zlých návykov, ktoré zabíjajú náš mozog

Mozog je pre človeka najdôležitejším orgánom. Že je kontrolným centrom nášho tela. Mozog vykonáva neuveriteľný počet operácií v sekundách a je tiež zodpovedný za fungovanie pamäte.

Komplexná a špecifická štruktúra nášho mozgu je veľmi zraniteľná, čo môže viesť k mnohým vážnym ochoreniam a nezvratnému poškodeniu. Každý deň bez toho, aby sme to vedeli, ohrozujeme fungovanie najdôležitejšieho orgánu.

Zdravie mozgu

Upozorňujeme vás na 10 návykov, ktoré zabíjajú mozog.

Preskočiť raňajky

Po spánku, naše telo zúfalo potrebuje jedlo, aby ho premenilo na energiu a živiny. Vyhnite sa raňajkám, vstúpite do mozgu do fázy „núdzového fungovania“, ktorá ovplyvňuje celé telo.

Chronický nedostatok spánku

Počas spánku mozog spracováva získané informácie po celý deň a zhromažďuje silu pre ďalší. Chronický nedostatok spánku vedie k nezvratnému procesu smrti mozgových buniek. Preto je zdravý spánok zárukou dobrého zdravia.

Spotreba cukru

Dnes je veľmi ťažké nájsť produkt, ktorý neobsahuje cukor. Existujú však potraviny s veľmi vysokým obsahom cukru, ktoré musia byť vylúčené zo stravy. Veľké množstvo cukru v krvi zabraňuje vstrebávaniu živín, čo nepriaznivo ovplyvňuje mozog.

Prejedanie

Okrem toho, že prejedanie vedie k nárastu hmotnosti, je zlé pre tepny, ktoré vedú k mozgu a spomaľujú jeho prácu.

Fajčenie

Škody, ktoré fajčenie spôsobuje nášmu telu, sa už dlho osvedčili. Okrem toho môže viesť ku komplexnej kompresii mozgu a Alzheimerovej choroby.

Vetranie

Počas spánku potrebujeme čerstvý vzduch. Preto sa odporúča, aby sa miestnosť pred spaním vetrala. Keď spíte úplne zakrytý prikrývkou, nedostanete potrebné množstvo čerstvého vzduchu a hladina oxidu uhličitého sa niekoľkokrát zvyšuje.

Znečistenie ovzdušia

Pre zdravý mozog potrebujete dostatok čerstvého vzduchu. V podmienkach mesta je to veľmi ťažké dosiahnuť. Preto sa snažte stráviť víkend na vidieku.

Aktívna činnosť mozgu počas choroby

Keď sme chorí, naše telo ukazuje, že jeho zdroje sú vyčerpané a potrebujú si odpočinúť. Týka sa to predovšetkým nášho mozgu. Aktívny počas ochorenia znižuje účinnosť mozgu a vedie k narušeniu jeho aktivity.

Komunikačné problémy

Konverzácia pomáha udržať mozog v dobrom stave a rozvíjať ho. Intelektuálne rozhovory stimulujú vznik nových nervových spojení, ktoré majú dobrý vplyv na činnosť mozgu.

Nedostatok stimulačných myšlienok

Proces myslenia vyvoláva pozitívne zmeny v mozgovej kôre. Je to silný nástroj pre rozvoj a okamžité fungovanie nášho hlavného tela.

Náš mozog je jedinečný mechanizmus, ktorý ešte nebol plne študovaný. Dodržiavaním našich odporúčaní budete môcť využiť svoj potenciál na 100%.

ZDROJ: jensprav.ru
h

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>