10 situácií, v ktorých pomôže obyčajný aspirín, o ktorých sa v príbalovej informácii k lieku nikdy nedočítate

Už ste niekedy o tom počuli, že aspirín môže byť použitý nielen na zmiernenie bolesti? Tento liek, ktorý si môžete kúpiť v akejkoľvek lekárni, má niekoľko úžasných vlastností, o ktorých mnohí nemajú podozrenie.

Zhromaždili sme 10 spôsobov použitia aspirínu, ktoré môže byť užitočné pre všetkých.

1. Pomáha v boji proti akné

Vzhľadom na protizápalové vlastnosti, aspirín znižuje akné a upokojuje pokožku. Je potrebné rozdrviť 2-3 tablety (je dôležité, aby boli nepotiahnuté) a zmiešané s citrónovou šťavou. Aplikujte zmes na pupienky, držte asi minútu a potom opláchnite. Táto pasta sa nesmie používať pred vystavením slnku.

2. Poštipnutie hmyzom

Aj aspirín pomôže zmierniť opuch a svrbenie spôsobené uhryznutím komárov. Navlhčite tabletu a spravte pastu, aplikujte ju na uštipnutie a držte ju niekoľko minút.

3. Znižuje póry na tvári

Aspirín normalizuje sekréciu mazových žliaz, čím sa znižuje veľkosť pórov, koža sa stáva žiariaca a hladká. To je maska, varenie, ktorú si ponecháte na tvári nie dlhšie ako päť minút: 7 aspirínov neobalených, 3 lyžice bieleho jogurtu alebo kyslej smotany a 1 lyžica medu.

4. Odstraňuje lupiny

Lupiny nielen vyzerajú zle, ale tiež spôsobujú nepríjemné pocity v dôsledku svrbenia. Aby ste sa toho zbavili, musíte rozdrviť dve tablety aspirínu a zmiešať s množstvom šampónu, ktorý potrebujete na umytie vlasov.

5. Pôsobí ako exfoliant (prostriedok na hlboké čistenie kože)

Kyselina acetylsalicylová dobre zvládne odstránenie mŕtvych buniek epidermis. Ak chcete pripraviť exfoliant, jednoducho premiešajte niekoľko tabliet aspirínu s vodou. Aplikujte zmes na pokožku, nechajte niekoľko minút, potom masírujte a opláchnite vodou.

6. Pomáha vyrovnať sa s mozoľami na nohách

Tieto pilulky sú tiež schopné urobiť nohy mäkšie, pretože kyselina perfektne odstráni zrohovatelú kožu. Rozdrviť sedem tabliet, zmiešať s lyžicou citrónovej šťavy do stavu pasty. Naneste zmes na nohy, umiestnite do tepla na 10 minút. Potom prejdite pemzou problematické miesta.

7. Obnovuje poškodené vlasy

Dokonca aj na vlasy, môže mať prospech aspirín. Hladké a lesklé po ňom ostanú, pomáha udržať farbu po zafarbení. V šálke teplej vody rozpustite tabletku aspirínu. Aplikujte túto masku na vlasy po umytí hlavy. Nechajte 15 minút a potom opláchnite. Odporúčame vám, aby ste sa pred podaním predchádzajúcej rady poradili s terapeutom alebo dermatológom.

8. Odstráni odtiene od potu

Aspirín dokáže predĺžiť život oblečenia, o ktorých si myslíte, že sú od potu. Zmiešajte aspirínovú tabletu s teplou vodou, aplikujte na škvrny a nechajte ju cez noc. Potom si umyte oblečenie ako obvykle a vychutnajte si výsledok.

9. Rozpúšťa mydlo v kúpeľni

Pre tých, ktorí sú unavení z utierania mydlových škvŕn, je tu jedna skvelá cesta: rozdrvtete päť aspirínových tabliet a pridajte časť čistiaceho prostriedku. Aplikujte zmes na povrch, ponechajte pol hodiny, potom ju môžete ľahko odstrániť špongiou.

10. Predlžuje životnosť rezaných kvetov

Kytica zostane vo váze dlhšie, ak hodíte tabletu aspirínu do vody. To je spôsobené tým, že liek mení pH vody a násobenie baktérií sa spomaľuje. Tento trik funguje veľmi dobre s ružami.

ZDROJ:webvinegret.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>