10 prirodzených spôsobov, ako sa zbaviť pokrčenej kože, tieto triky s ňou urobia zázraky

Každý vek má svoje výhody a nevýhody. Na jednej strane, roky na nás padajú do rovnováhy vo forme skúseností a múdrosti a na druhej strane – náš vzhľad prechádza určitými zmenami. Jedným z vedľajších účinkov zmien súvisiacich s vekom je slabosť pokožky. Ukázalo sa však, že existujú spôsoby, ktoré pomáhajú udržiavať aktíva vo forme múdrosti a súčasne napnúť pokožku doma.

1. Avokádo a orechy

Vitamín E, ktorý je bohatý na tieto produkty, doslova pôsobí zázraky. Pomáha telu vyhladzovať vrásky. Ako dodatočný prostriedok na vyhladenie pokožky (dôležitejšie pre tvár), kozmetológovia odporúčajú pripraviť masku avokáda a olivového oleja.

2. Ovesné vločky, med a vaječné biele

Ďalšou veľmi účinnou maskou na ochranu tváre, krku a dekoltu. Najjednoduchší spôsob jej prípravy je pridaním všetkých potrebných prísad do mixéra. Je potrebné aplikovať masážnymi linkami a nechať na 20-30 minút. Po opláchnutí teplou vodou a na konci pre lepší účinok opláchnite studenou vodou.

3. Masáž s olivovým olejom

Olivový olej dlho zaujal silné miesto na toaletných stoloch mnohých Talianov, vrátane veľmi dobre známych. Ak ste zvyk robiť masáž tváre a tváre každú noc na noc, potom za týždeň budete príjemne prekvapený výsledkom.

4. Pomaranče a brokolica

Tieto potraviny sú bohaté na vitamín C – silný antioxidant, rovnako ako ďalšie vitamíny, ktoré produkujú kolagén v tele.

5. Vaječné bielky

Zvyčajné vaječné bielko, aplikované na pokožku, zvlhčuje a vyživuje ju. Preto sa odporúča, aby všetci kozmetológovia používali ako prostriedok proti starnutiu jediným hlasom. Stačí ho rozdeliť na bielu penu, aplikovať na problémové oblasti a nechať na pol hodinu, potom opláchnuť studenou vodou. Pre rýchlejší výsledok môžete túto masku použiť aj dvakrát denne.

6. Citrón

Citrónová šťava sa aplikuje priamo na pokožku. Spôsobuje nielen utiahnutie pokožky, ale aj rozjasnenie pigmentových škvŕn, ktoré sa objavujú s vekom. Tento postup môžete vykonať denne a ponechať citrónovú šťavu na koži 10 minút. Potom opláchnite studenou vodou.

7. Paradajková šťava

Masky z paradajkovej šťavy, alebo skôr ich masážne problémové zóny môžu byť vykonané pre celé telo (áno, od hlavy až k nohám)! Nie je to nič, že kórejskí výrobcovia kozmetiky to veľmi milujú a neustále zahŕňajú ako aktívnu zložku v rôznych výrobkoch starostlivosti o pleť. Tajomstvo jeho prirodzeného použitia je jednoduché: do piatich minút sa šťava rozotrie na pokožku a ponechá sa hodinu, kým úplne nevyschne. Počas tejto doby pokožka absorbuje všetky užitočné látky. Potom sa môžete umyť a sprchovať.

8. Aloe vera a uhorka

Od straty vlhkosti, sušenie výrazne ovplyvňuje vzhľad pokožky, je veľmi dôležité „dať jej nápoj“. Na tento účel sú masky z uhoriek alebo aloe šťavy ideálne. Tiež veľa špičkových modelov praktikuje konzumáciu vo vnútri  revitalizačných koktailov vyrobených z aloe vera. Najjednoduchšou verziou tohto koktailu je gélová rastlina (1 polievková lyžica) a citrónová šťava (1 polievková lyžica). Tieto zložky by mali byť kombinované s pohárom vody a ráno by ste mali piť  na prázdny žalúdok. Potom nemôžete niečo jesť ani piť 1 hodinu.

9. Banán

Masky z banánov s obrovským množstvom živín sú ideálnym liekom pre vyblednutiu pokožky. Recepty masky s banánmi – hmotnosť. Ale aj bežná banánová kaša, aplikovaná na pokožku tváre po dobu 15 minút, výrazne zlepší jej farbu, tón a turgor.

10. Cvičenie

A pre tvár a pre telo. Avšak pre každú zo zón budú ich vlastné. To nie je rozprávka, ale vedecky dokázané a potvrdené praxou: napína ovál, predchádza ovisnutiu a ochabnutiu a pomáha udržiavať svaly pružné, ohybné kĺby a telo mladé!

ZDROJ:snianna.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>