10 prikázaní pre tých, ktorí nechcú zostarnúť a chcú si pobyt ne tejto Zemi predĺžiť

Hoci človek, by mal žiť sto dvadsať rokov života, ale v skutočnosti je náš vek oveľa kratší. Japonci žijú v priemere až 79 rokov, Austrálčania, Gréci, Kanaďania a Švédov až do 78 rokov, Nemcov a Američanov až 76 rokov. Pre Rusov a Turkov sa Ariadneho vlákno rozpadne oveľa rýchlejšie: po 67 rokoch. Nigérijčania a Somálčania sú ešte skoro 47 rokov. Medzinárodná skupina lekárov, psychológov a odborníkov na výživu vyvinula „desať prikázaní“, po ktorých sa budeme môcť trochu rozšíriť a urobiť našu pozemskú existenciu príjemnejšou.

 Prvé prikázanie: nepreháňajte to s jedlom!

Namiesto zvyčajných 2500 kalórií znížte na 1 500. Týmto zabezpečíte zdravie a podporíte ich činnosť orgánov. Bunky sa aktualizujú rýchlejšie a telo sa stáva menej náchylné na choroby. Jedzte vyvážené: nejedzte veľa, ale nie príliš málo. 

2. príkaz: menu by malo zodpovedať vášmu veku.

U 30-ročných žien sa prvé vrásky objavia neskôr, ak pravidelne jedia pečeň a orechy. Beta-karotén je užitočný pre ľudí starších ako štyridsať rokov. Po 50 rokoch je potrebný vápnik, ktorý udržuje kosti v tvare a horčík, ktorý podporuje normálnu funkciu srdca. Muži nad 40 rokov potrebujú selén. Selén pomáha zmierniť stres. Po päťdesiat, jesť ryby, budeme chrániť srdce a krvné cievy. 

3. príkaz: pokúste sa nájsť vhodnú prácu!

Práca podporuje mladosť, hovoria františkáni. Každý, kto nepracuje, vyzerá o päť rokov starší. Niektoré profesie, podľa sociológov, pomáhajú zachovať mládež. Patria medzi ne profesie dirigenta, filozofa, umelca a kňaza. 

4. príkaz: nájdite si pár v živote!

Láska a neha sú najlepším prostriedkom proti starnutiu. Dvakrát do týždňa sex, muž vyzerá o štrnásť rokov mladší. Počas pohlavného styku telo produkuje hormonálny endorfín, ktorý sa inak nazýva hormónom šťastia. Pomáha posilniť imunitný systém. 

5. prikázanie: udržujte si svoj vlastný pohľad.

Vedome živá osoba spadá do depresie oveľa menej často a je depresívna ako niekto, kto pasívne chodí ako bez života. 

6. príkaz: šport!

Dokonca osem minút športu denne predlžuje život. V procese pohybu sú uvoľnené rastové hormóny, ktorých produkcia je zvlášť znížená po tridsiatich rokoch. 

7. prikázanie: spať v chladnej miestnosti!

Je dokázané: kto spí pri teplote 17-18 stupňov, zostane dlhšie žiť. Dôvodom je, že metabolizmus tela a prejavy vekových charakteristík tiež závisia od teploty okolia. 

8. prikázanie: doprajte si čas od času!

Niekedy, napriek všetkým odporúčaniam týkajúcim sa zdravého životného štýlu, vychutnajte si kúsok niečoho sladkého. A ak chcete nové šaty alebo tašku, spravte si sem tam radosť. 

9. prikázanie: človek by nemal dusiť hnev v sebe!

Ten, ktorý neustále vyčíta len sám seba, namiesto toho, aby povedal, že je rozrušený a niekedy dokonca tvrdí, si vymieňa názor s ostatnými, je náchylnejší na akékoľvek choroby, vrátane malígnych nádorov. Podľa výsledkov medzinárodných testov 64% respondentov trpiacich rakovinou vždy potláča hnev sám v sebe. 

10. prikázanie: trénuj svoj mozog!

Z času na čas riešte krížovky, hrajte kolektívne hry, ktoré vyžadujú duševnú činnosť, učiť sa cudzie jazyky. Počítajte spämäti, nielen na kalkulačke. Keďže mozog pracuje, spomaľujeme proces degradácie duševných schopností súvisiacich s vekom, súčasne aktivujeme prácu srdca, obehového systému a metabolizmu.

ZDROJ:liveinternet.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>