10 nezvyčajných príznakov nedostatku VITAMÍNU D

Príznaky nedostatku vitamínu D je niečo, čo by sme nemali podceňovať. Je to dôležité pre naše telo. Zaisťuje správne fungovanie obehového systému, znižuje riziko srdcového infarktu. Je to cenné pre naše telo a jeho nedostatky sa vyskytujú najmä v zime. Je to preto, že naše telo ho môže čerpať zo slnka, keď je vystavené slnečným lúčom.

Štandardné príznaky nedostatku vitamínu D

  1. nedostatok chuti do jedla
  2. slabosť
  3. časté močenie
  4. zvracanie
  5. hnačka
  6. bolesti hlavy
  7. pocit smädu
  8. nevoľnosť

Nedostatok vitamínu D sa však môže prejavovať viacerými spôsobmi a niektoré z nich sú skutočne nezvyčajné. Tu je desať, na ktoré treba dať pozor.

1. Neustála únava

Vyčerpanie tela môže nastať v dôsledku mnohých rôznych faktorov. Jedným z nich je nedostatok vitamínu D. Tento „vitamín slnka“ je nevyhnutnou zložkou, bez ktorej môžeme cítiť letargiu. Preto, keď sa to stane, zvýši to množstvo výrobkov, ktoré ho obsahujú.

2. Časté choroby

Mnoho ľudí jednoducho nevie, aké dôležité vitamíny a minerály sú pre naše telo. Ak do tela nedostanete vitamín D, vaša imunita môže byť narušená. To sa samozrejme prejavuje častými chorobami.

3. Prílišné potenie

Ak máte malé dieťa, určite túto tému poznáte. Potenie dieťaťa, najmä pred alebo počas spánku, znamená, že má príliš málo vitamínu D, ktorý musíme doplniť. Toto je veľmi dôležité v počiatočnej fáze jeho vývoja. Keď jej začneme chýbať, môžeme sa potiť aj častejšie.

4. Príliš veľa solárneho filtra

Pamätajte, že ochrana pred slnkom je veľmi dôležitá. Musíme si však tiež uvedomiť, že sa musia prispôsobiť daným podmienkam. Príliš silná ochrana pred slnečným žiarením môže byť škodlivá v tom, že blokuje schopnosť tela absorbovať vitamín D. Týmto spôsobom dochádza k jeho nedostatku.

5. Bolesť chrbta

Vitamín D hrá dôležitú úlohu pri udržiavaní zdravých kostí a svalov, pretože pomáha vstrebávať vápnik. Keď sa objavia jeho nedostatky, môže sa ukázať, že predtým budeme mať bolesti chrbta alebo iné svaly. Vedci vykonali niekoľko štúdií a zistili súvislosť medzi chronickou bolesťou dolnej časti chrbta a týmto nedostatkom vitamínov.

6. Depresia

Ak chápete depresiu smutnosťou, je to veľmi zlé. Je to tiež rad hormonálnych zmien, ktoré môžu spôsobiť nevoľnosť, letargiu a nešťastie. Depresia je ochorenie, ktoré by sa malo diagnostikovať a liečiť.

Výskyt depresie je tiež spojený s nedostatkom vitamínu D. Je spojený so slnkom, ktoré tiež ovplyvňuje hladinu serotonínu – hormónu pohody.

7. Vypadávanie vlasov

Naše vlasy potrebujú živiny potrebné pre rast a odolnosť, ktoré sa nachádzajú v našom tele. Patria sem vitamín D a železo. Ich nedostatky môžu spôsobiť vypadávanie vlasov. 

8. Malabsorpcia

Absorpcia vitamínu D môže byť nedostatočná u pacientov s malabsorpciou. Takže ak sa pokúsite doplnok doplniť a stále pozorovať príznaky jeho nedostatku, oplatí sa poradiť s lekárom.

9. Pocit slabosti

Ak náhle pocítite, že si nemôžete vyzdvihnúť nákupnú tašku, je to znamenie, že vám možno bude nedostatok vitamínu D. Pocit slabosti zažije jej nedostatok viac ako raz. Tento príznak nemožno podceňovať, pretože v budúcnosti to môže znamenať problémy s osteoporózou.

10. Často zostávate doma

Vitamín D sa najľahšie získava zo slnečného žiarenia. Slnko je považované za hlavný zdroj vitamínu D v našom tele, takže je dôležité, aby sme zdravú dávku slnka dostávali niekoľkokrát týždenne. Keď trávime priveľa času doma alebo v iných uzavretých izbách, nemáme možnosť ho prirodzene získať.

ZDROJ:dompelenpomyslow.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>