10 domácich výrobkov, ktoré dokonale odstraňujú škvrny, sú oveľa efektívnejšie ako chemické látky

Niektoré domáce výrobky si poradie so zložitými škvrnami rýchlejšie a oveľa efektívnejšie ako chemické látky! Neveríš?

 Vyskúšajte nasledujúce triky

1. Zubná pasta

Zubná pasta nie je vhodná len na starostlivosť o ústnu dutinu. S jej pomocou môžete rýchlo a efektívne odstrániť zvyšky kávy a čaju, ktoré sa objavia na šálkach.

2. Pleseň

Vodka sa dobre vyrovnáva s plesňou, napríklad na kĺboch ​​v sprche. Stačí striekať vybrané miesta vodkou, nechať pôsobiť 20 minút a nakoniec utrieť handrou.

3. Olivový olej na farbenú pokožku

Ak si zafarbíte vlasy, viete, že farba niekedy na vašej pokožke dostane veľa nečistôt. Aby ste sa zbavili škvŕn farieb, jednoducho ich utrite vatovým tampónom navlhčeným v olivovom oleji.

4. Coka-Cola

Coca-Cola určite nie je najzdravší nápoj, ale nikto nám nepovie, aby sme ho pili. Funguje omnoho lepšie ako odstraňovač škvŕn. Vďaka tomu odstránite mastné škvrny. Na škvrnu nalejte malé množstvo nápoja, počkajte niekoľko minút a nakoniec vyperte oblečenie v práčke.

5. Prášok pre deti

Detský prášok sa dobre vyrovná aj s mastnými škvrnami, a to vďaka tomu, že dokonale absorbuje tuk a vlhkosť. Posypte škvrnu práškom a jemne votrite. Potom prádlo umyte v práčke.

6. Vodný kameň

Ak máte problém s vodným kameňom na vodovodnom kohúte – utrite ho vnútri pomarančovej kôry. Funguje to dokonale.

7. Laky na vlasy

Laky na vlasy založené na alkohole sa tiež vyrovnávajú s mastnými škvrnami. Len postriekajte škvrnu lakom (čím rýchlejšie, tým lepšie), počkajte 5 minút a nakoniec opláchnite teplou vodou.

8. Hrubá soľ

Hrubá soľ je vynikajúca na čistenie spáleného železa. Rozložte čiernobiele noviny na drevenú dosku (farebné časopisy môžu železo zničiť), na noviny rozprestrite hrsť soli a vyžehlite ju železom.

9. Spodné prádlo

hygienické Ak máte problém s nadmerným potením, vložky budú perfektné. Vyhnete sa škvrnám na košeli. Jednoducho prilepte vložky na vnútornej strane košeľu na miesto podpazušia.

10. Coca-Cola na záchode

Coca- Cola tiež odstraňuje vodný kameň. Je teda ideálny na čistenie interiéru toalety. Nalejte nápoj do škrupín (nezabudnite starostlivo zakryť steny toalety). Nechajte pôsobiť niekoľko hodín a potom škrupinu očistite.

ZDROJ:kobieceinspiracie.pl

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>