10 dobrých dôvodov, aby ste už nikdy viac nevyhadzovali vaječné škrupiny

Je to zvláštne, koľko pravidelne vyhodíme produktov, bez toho, aby sme premýšľali o tom, že určité môžu byť použité v prospech nášho zdravia alebo v každodennom živote. Tiež vždy vyhadzujeme škrupiny, aj keď ich naši predkovia zbierali a sušili. Z neho pripravili vrchný obväz pre rastliny a zvieratá, ktorý sa používa na lekárske účely. 
Hovorí sa, že škrupina vtákov žijúcich vo voľnej prírode je najužitočnejšia, ale spravidla ľudia používajú škrupinu vajec z kurčiat. Prečo nevyhadzovať vaječné škrupiny a ako môžete použiť to, čo zostalo po varení miešaných vajec alebo miešaných vajec?

Vaječné škrupiny môžu byť prijaté pre dospelých aj deti. Najmenším by mali byť podávané veľmi malé dávky. Ďalej, berúc do úvahy vek, dávka môže byť od 1,5 do 3 gramov za deň. 

1. Liečime mnoho chorôb

Jesť vaječné škrupiny pomáha bojovať proti zubnému kazu, osteoporóze, problémom s chrbtom, krvácaniu ďasien, podráždenosti a alergiám. Ak trpíte astmou, použitie škrupiny vám umožní zbaviť sa útokov alebo ich aspoň zmäkčiť. Tradičná medicína ponúka aj recepty na liečbu dvanástnikových vredov s použitím vaječných škrupín. Vaječné škrupiny pomôžu pri liečbe popálenín, hnačky, gastritídy, ako aj pri brúsení kameňov v močovom mechúre a obličkách.

2. Obohaťte telo vápnikom 

Škrupina je zdrojom prírodného vápnika, ktorý je mimoriadne dôležitý pre úplný rozvoj a fungovanie tela. Vápnik možno nájsť aj v zložení sódy, sadry, kriedy, ale len v zložení škrupiny vajec je takmer úplne vstrebáva do tela. Takáto kompatibilita spočíva v tom, že zloženie škrupiny sa takmer úplne zhoduje s ľudskými kosťami a zubami.
Mimochodom, pre ženy, ktoré budú mať čoskoro deti, je veľmi užitočné doplniť zásoby vápnika v tele, pretože s jeho nedostatkom bude veľmi ťažké porodiť. 

3. Dáme škrupinu malým deťom na tvorbu kostného tkaniva

Škrupina je veľmi užitočná pre malé deti, pretože v prvých 3 rokoch života dochádza k pravidelnej tvorbe kostí, ktoré tvoria kostru. Preto je vítaný dodatočný príjem vápnika v tele. Mix drvené škrupiny s detskou výživou. Okrem obohacovania tela vápnikom to bude nádherná prevencia anémie, krivice a diatézy.  Dieťa od 6 mesiacov do 1 roka dostane prášok zo škrupiny na špičke noža, od 1 do 3 rokov – dvakrát toľko.

4. Odstránenie rádioaktívnych látok

Ľudské telo sa rýchlo akumuluje v rádioaktívnych látkach – rádionuklidoch, ak sú prítomné v životnom prostredí. V dôsledku toho nepriaznivo ovplyvňujú zdravie, preto musia byť zobrazené bezchybne. Na tento účel a použité škrupiny. Môžete používať 1/4 lyžičky každý deň počas niekoľkých týždňov. 

5. Posilniť vlasy a nechty

Vápnik – zdroj krásnych vlasov a nechtov. Ak chcete, aby vaše vlasy a nechty vždy vyzerali „vynikajúco“, ​​potom vezmite škrupinu aspoň raz týždenne. Na tento účel použite 1/3 lyžičky práškového obalu s 2 kapsulami rybieho oleja.

6. Bielizeň bieli

Biely plášť má bieliaci účinok. No vysvetliť to, uviazať v plátne tašku a dať ju do bubna práčky, keď umyte biely odev alebo spodnú bielizeň. 

7. Zlepšenie chuti kávy

Ak chcete zlepšiť chuť kávy, pridajte trochu drvenej vaječnej škrupiny do Turka alebo cez kávu vo filtri kávovaru. Chuť bude znateľne jasnejšia, nebude horká, pretože vápnik neutralizuje kyselinu. Okrem toho, pri pridávaní škrupiny, bude hrúbka klesať na dno Turkov.

8. Vyčistite kuchynský riad

Rozdrvte škrupinu. Nalejte ho do kanvice alebo termosky. Naplňte polovicu vodou, dobre pretrepte a nechajte cez noc. Ráno budú jedlá čisté. Táto metóda je vhodná na odstraňovanie vodného kameňa a vodného kameňa. Škrupina tiež čistí panvice a podnosy. Posypte rozdrvené škrupiny v mastnej panvici, utrite špongiou. 

9. Používame v krajine a na záhrade

Umyte vaječné škrupiny, osušte ich a nakrájajte ich vhodným spôsobom. Pridajte ju do pôdy pred vykopnutím záhrady. Na 1 meter štvorcový môžete použiť škrupinu asi 100 vajec. Táto metóda výrazne zníži kyslosť pôdy. Tento spôsob spracovania je obzvlášť dobrý pred výsadbou paradajok, uhoriek a zemiakov. A ak ste nasekali škrupiny a rozptýlili ich v záhrade v blízkosti rastlín, vyženú slimáky.

10. Hnojíme izbové rastliny

Lyžicu vaječných škrupín prikryjeme vodou. Po dni môžete použiť túto vodu na zalievanie vnútorných a záhradných rastlín. Živiny obsiahnuté v škrupine sú vynikajúcim hnojivom. 

ZDROJ:kitchenmag.ru

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>