Ďakujem svojej babičke, že ma donútila jesť túto kašu, zachránila ma pred vážnou operáciou

Takmer každá domáca žena v kuchyni má proso. Proso je chutná a užitočná obilnina, získaná z prosa. Je zdrojom vitamínov, mikroprvkov a veľkého množstva aminokyselín. Proso je tiež zdrojom pomalých sacharidov, ktoré dlho poskytujú pocit sýtosti, čo je dôležité v ponuke stravy.

ZLOŽENIE PROSA ZAHŔŇA NASLEDUJÚCE DÔLEŽITÉ VITAMÍNY:

 1. Leucín a histidín – zlepšenie stavu spojivového tkaniva.
 2. Fosfor – reguluje metabolické procesy v kostiach.
 3. Draslík – zlepšuje kardiovaskulárny systém.
 4. Železo – určuje obsah hemoglobínu a nasýtenia tkaniva kyslíkom.
 5. Mangán – podieľa sa na všetkých metabolických procesoch, zlepšuje metabolizmus.
 6. Vitamín B – je zodpovedný za stav vlasov a pokožky, ako aj s nervovým systémom.
 7. Kyselina listová je dôležitou súčasťou normálneho fungovania nervového systému.

Niet divu, že babička, ďakujem jej veľmi, ma prinútila jesť kaše z prosa! Použitie kaše pre zdravie je pochopiteľné. Pokúsme sa zistiť, aké sú predpisy na liečbu obličkových kameňov.

Liečba obličkových ochorení

METÓDY APLIKÁCIE PROSA NA LIEČBU OBLIČIEK

 • Pohár prosa sa umyje teplou vodou, naleje sa do trojlitrovej nádoby a naplní sa horúcou vodou. Potom nechajte na izbovej teplote, pokryte ju niečím teplým. Nasledujúci deň uvidíte bielu kašu vo vode. Tu je naša medicína.Pite túto tekutinu v akýchkoľvek množstvách a kedykoľvek budete chcieť. Keď kvapalina sa minie, naplňte ju vriacou vodou a znova ju pite. Môžete piť až do zmeny chuti. Potom si vezmite nový pohár prosa.Tento nápoj dokonale pomáha obličkám a celému močovému ústrojenstvu: obličky čistí, odstraňuje piesok, kamene, pomáha pri ženských chorobách a zápalu močového mechúra.

 • Recept je dobrý pre pyelonefritídu a zápalové procesy v obličkách. Nasypte polovicu prosa v troj litrovom pohári, a dopňte do plna vriacou vodou, dobre premiešajte a nechajte jeden deň. Vypustite všetku tekutinu do samostatnej misky.Vývar, ktorý sa získa, sa používa v takomto systéme: prvý deň jednu polievkovú lyžicu každú hodinu, na druhý deň tri polievkové lyžice každú hodinu, zatiaľ čo na iné dni – pol pohára pred jedlom. Je veľmi dobré kombinovať túto metódu s príjmom diuretík.

Pozitívna spätná väzba pri používaní prosa sa v podstate týka jeho spoločného použitia s antibiotickou terapiou ako pomocnou látkou.

Liečba s pšenicou sa odporúča pod dohľadom lekára. Koniec koncov, samoliečba často vedie k zhoršeniu problému. V prípade urolitiázy je použitie prosa povolené len pre malé kamene.

KONTRAINDIKÁCIE

 1. Porušenie čriev, zápcha.
 2. Prítomnosť peptického vredu žalúdka a dvanástnika.
 3. Choroby štítnej žľazy, pretože existuje názor, že proso zabraňuje absorpcii jódu.
 4. Obličkové kamene vytvorené z fosfátov a oxalátov.
 5. Kamene veľkých rozmerov.

Proso ako liek má niekoľko dôležitých vlastností: každá žena v domácnosti v kuchyni ho pravdepodobne má a je lacná, nevyžaduje príjem v určitých hodinách, nemá žiadne vážne vedľajšie účinky. Prosová kaša je tiež v zozname najlepších produktov na zníženie hmotnosti.

ZDROJ:TAKPROSTO.CC

You Might Also Like

Pridaj komentár

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>